PAMIĘTAJ MNIE:
1 / 2 lewo
Fanotherpg
3
Pobierz:
Dodany: 2007-12-07
Artykuł: Fanotherpg

Klimat
Grywalność
Rozmiar gry
INFORMACJE
Gatunek: RPG
Licencja: freeware
Data wydania: 2007
Pobrań: 507
Producent: DXF Games
Wymagania sprzętowe:
Brak danych
Dodatkowe opcje:
Rekordy online
Język: Angielska wersja językowa Angielski
INNE Z TEMATU

 

Hasslevania: The Quest For Shuteye

Hasslevania: The Quest For Shuteye Hasslevania: The Quest For Shuteye Hasslevania: The Quest For Shuteye
OCEŃ
Hasslevania - pomnik Castlevanii i Metroida. Gra, która pomimo braku wsparcia finansowego jest grywalna i wciągająca. Dorównuje ona poziomem trudności oraz długości swym pierwowzorom. Pomimo typowego amerykańskiego humoru, bawi. I jest to humor oryginalny, a zarazem prosty do odbioru.

 Historia w grze prezentowana jest za pomocą długich i interesujących linii dialogowych, oraz wyreżyserowanych scen. Cała opowieść jest zabawna i łączy się w całość. Opowiada ona losy Rovert'a Bellhump'a, który to ma problemy ze snem. Są one powodowane zachowaniem uciążliwego sąsiada i jego podopiecznych. Jednak nic nie może zrobić, gdyż Hrabia Dracula, ma na swoich usługach doskonałego prawnika, a dodzwonić na policję się nie da, tak więc musimy wziąć sprawy w swoje ręce i wyruszyć w celu wymierzenia sprawiedliwości. Motyw przewodni już wydaje się dość komiczny, a dalsze losy naszego bohatera i jego przeciwników są jeszcze bardziej pokręcone.

 Naszym celem w Hasslevanii jest rozprawienie się z denerwującym nas wampirem. Rozwijamy swoją postać poprzez kupowanie lepszego ekwipunku i zabijanie wrogów. Dzięki specjalnym właściwościom niektórych przedmiotów, możemy wykonywać specjalne czynności, jak np. o wiele wyższe i dłuższe skoki, co pozwala nam wejść na wcześniej nie osiągalne platformy, czy też oddychanie pod wodą, dzięki czemu możemy odwiedzić nowe, niezbadane tereny.

 Grafika w grze jest bardzo miła dla oka. Autor po raz pierwszy spróbował zrezygnować z czarnych konturów na rzecz bardziej ciemnych barw, co bardzo pozytywnie wpłynęło na jakość oprawy. Wszystko jest stworzone w jednolitym stylu, który zmienił się na lepsze dzięki radom od profesjonalnych grafików.

 Gra ma jednak także kilka poważnych wad, pomimo swojej wysokiej grywalności. Pierwsze co rzuca się w oczy, to jej rozmiar. 137 MB jak na darmową grę klikową to dość dużo, jednak nie należy się dziwić, skoro około 120 MB to wbudowane ścieżki dźwiękowe. Wiele osób to wypomniało i możliwe, że twórca gry postanowi wydać okrojoną wersję, która zapewne będzie zajmować nie więcej niż 20 - 50 MB. Poza tym, poziom trudności i pewne niedopracowania, pomimo beta testów (jak książki z podpowiedziami, których zawartości bardzo szybko zapominamy) powodują, że wiele osób może się zniechęcić już po niedługim czasie grania. Jednak zapewniam, że warto poświęcić tej grze nieco czasu.

Może Ci się spodobają

Magebane 2 Empty Clip The Ruins Of The Lost Kingdom
KOMENTARZE

Wynik działania (10 + 0):

Regulamin
Gość:
Gość
+0
2013-03-06 13:29:10
jak autom mógł to coś nazwać spuścizną Castlevania i Metroida ??
Gość
+0
2009-06-13 16:37:01
Ta gra jest grywalna, ale lektor, który podkłada głosy jest tak zniewieściały, że gra dosłownie treścią i formą zniechęca.
Gość
+0
2007-12-07 14:38:29
"Hasslevania - pomnik Castlevanii i Metroida." Czyli powinno grać się obojniakiem. Castlevania=Zwykle mężczyzna... Metroid= Wiadomo Samus Aran... :]
Gość
+0
2007-12-07 00:37:24
To tylko sprawy techniczne, wiec mozna usunac ten komentarz, ale ocena 1 to zostala postawiona chyba przez pomylke. Z drugiej strony to mila zmiana, zwazywszy ze ostatnie opisywane produkcje wachaly sie w granicach 3 - 3 :-)

[Zgadza się. Ocena 1 została przyznana przez pomyłkę. Jak dodawałem grę do panela, to daję sobie głowę uciąć, że wstawiałem 4. - Kola256]

1