PAMIĘTAJ MNIE:
1 / 2 lewo
FreeMan09
5
Pobierz:
Dodany: 2012-10-12
Artykuł: FreeMan09

Ciekawa fabuła
Mechanika zabawy
Znakomita oprawa audio
INFORMACJE
Gatunek: Przygodowe
Licencja: komercyjna
Data wydania: 2011
Pobrań: 294
Producent: Orange Labs
Wymagania sprzętowe:
brak danych
Dodatkowe opcje:
Rekordy online
Język: Polska wersja językowa Polski
TAGI
INNE Z TEMATU

 

1812: Serce Zimy

1812: Serce Zimy 1812: Serce Zimy 1812: Serce Zimy
OCEŃ

1812: Serce Zimy to tytuł po części przełomowy, ukazujący aspekt rozgrywki w nieco innej odsłonie. Jest to tak naprawdę interaktywny audiobook, w którym poprzez podejmowanie odpowiednich decyzji, możemy decydować o dalszych losach naszego bohatera.

 

Bardzo istotną rolę w grze odgrywa fabuła, która opowiada o losach młodego litewskiego szlachcica - Korwina Giedyminowicza. Jego dotychczasowy spokój zakłócają tajemniczy wojownicy, którzy w dość efektownych okolicznościach porywają siostrę głównego bohatera. Korwin postanawia wyruszyć w podróż na mroźny wschód, by rozprawić się z baśniowymi mocami i odszukać zaginioną kobietę. Wątki historyczne przeplatają się tutaj z elementami ze świata fantasy, co nadaje grze wyjątkowego stylu.

 

Stworzenie swobody w zakresie wpływania na losy zabawy, wymagało dużych nakładów pracy. Po raz pierwszy o grze usłyszałem podczas relacji z ubiegłorocznego Zjazdu Twórców Gier, na którym to autorzy prezentowali swój tytuł od bardziej technicznej strony. W czasie wykładu można było zobaczyć m.in. rozbudowany system drzewek  – symbolizujących ścieżki fabularne jakie możemy obrać  w czasie gry. Ogrom pracy włożony przez autorów jest widoczny. Podejmowanych decyzji  jest dużo, a nierozważne ruchy mogą doprowadzić nawet do śmierci głównego bohatera.

 

Klimat  budowany jest głównie za pomocą odpowiednio dobranych dźwięków oraz samych dialogów. Efekty audio wykonane zostały na najwyższym poziomie, właściwie obrazując miejsce danego wydarzenia (np. siedząc nad ogniskiem słyszymy odgłos płonącego ognia). Dużym atutem jest obecność profesjonalnych aktorów dubbingowych, takich jak - Jacek Kopczyński, Piotr Fronczewski, czy Jacek Mikołajczak, którzy w swoich rolach wypadli bardzo naturalnie.

 

1812: Serce Zimy to świetna pozycja dla osób szukających w grach czegoś nowego. Jakość efektów graficznych zależy tylko od nas, ponieważ tak naprawdę warstwę wideo  – musimy wyobrazić sobie sami. Prawidłowo zrealizowana mechanika zabawy, ciekawa fabuła, oraz znakomita oprawa audio sprawiają, że jest to tytuł godny polecenia. Jak dla mnie 5/5.

 

PS. Cały czas w ramach wakacyjnej promocji pełną wersję można pobrać za darmo (stan na 12.10.12).


Może Ci się spodobają

Fate By Numbers One Last Dance for the Capitalist Pigs Fakteur
KOMENTARZE

Wynik działania (10 + 1):

Regulamin
Gość:
skorotrzeba..
+0
2014-12-06 22:36:23
macie namiar na takie gry ? najlepiej darmowe oczywiscie ;ppp
Gość
+0
2012-12-30 22:39:33
Naprawdę świetna gra. Trochę jestem zawiedziony, że wszystko urywa się w połowie, ale czekam na kolejną, zapowiedzianą część, która prawdopodobnie doprowadzi fabułę do końca.

1