PAMIĘTAJ MNIE:
1 / 2 lewo
Jan Giemza
5
Pobierz:
Dodany: 2013-10-30
Artykuł: Jan Giemza

proste do zrozumienia, a jednocześnie wymagające
dobrze oddany klimat komuny
głębsze niż się wydaje
dla mnie gra na jeden raz
INFORMACJE
Gatunek: Przygodowe
Licencja: komercyjna
Data wydania: 2013
Pobrań: 230
Producent:
Wymagania sprzętowe:
Dodatkowe opcje:
Rekordy online
Język: Angielska wersja językowa Angielski
INNE Z TEMATU

 

Papers, Please

Papers, Please Papers, Please Papers, Please
OCEŃ

Właśnie za takie gry uwielbiam scenę niezależną. Wyobrażacie sobie, co dostarcza więcej emocji od realistycznych FPS-ów i nowoczesnych gier akcji? Siedzenie w okienku kontroli paszportowej.

 

Jako celnik pracujący na granicy komunistycznego państwa Arstotzka, mamy z pozoru proste zadanie: wpuszczać osoby z prawidłowymi dokumentami, a wszystkich pozostałych odprawiać z kwitkiem. I tak codziennie, przez 30 dni. Co w tym ciekawego? – zapytacie. Wszystko – odpowiem.

 

Proste z pozoru czynności szybko zaczynają robić się coraz bardziej skomplikowane – wszystko dzięki przerośniętej biurokracji Arstotzki. Musimy sprawdzać nie tylko paszport (rzecz oczywista), ale też – w zależności od dnia – wizy, przepustki, zezwolenia, a także przepytywać lub przeszukiwać podejrzane jednostki. Na nasze obowiązki wpływają codzienne wydarzenia, takie jak atak terrorystyczny czy news o zbiegłym przestępcy. Nagle okazuje się, że prosta robota wymaga ciągłego skupienia, dokładności i szybkości.

 

Zwłaszcza że dbamy nie tylko o dobro naszej ojczyzny, ale też członków rodziny. Niewielka pensja musi nam wystarczyć na wynajem mieszkania, ogrzewanie i jedzenie – w przeciwnym razie, twój syn lub żona mogą zachorować i umrzeć.

 

Rodzą się z tego poważne problemy egzystencjalne: czy dogadać się ze strażnikami i dostawać więcej kasy za każdego aresztowanego obywatela (literówka w dokumencie? szpieg!), czy próbować skumplować się z rebeliantami, czy za wszelką cenę zachowywać neutralność? Trudna sprawa.

 

Nie chcę zdradzać nic więcej, bo Papers, Please zasługuje, by doświadczyć go samemu. To naprawdę ciekawa produkcja – z pozoru nic wielkiego, lecz od kilku dni wciąż kotłuje mi się po głowie. Warto ją poznać.


Może Ci się spodobają

Bad Dream: Graveyard What Makes You Tick? Journey (Podróż)
KOMENTARZE

Wynik działania (10 + 6):

Regulamin
Gość:
Kacpa100
+0
2014-01-28 11:22:22
Bardzo dobra gra! 5/5
Jan Giemza
+0
2013-11-01 06:22:33
Racja, pomysle o jakichs filmikach. :)
Gość
+0
2013-10-31 14:06:30
Nie no, po prostu bomba! :) "Na tym przejściu granicznym jest więcej akcji niż na wojnie" :) Tak jak przedmówca - polecam grę :)
A tak z innej beczki - czemu żadna z gierek nie ma dostępnego filmiku z gamepley'a? Nie żeby mi to bardzo przeszkadzało, w końcu od czego jest Youtube. Ale trochę razi w oczy że po kliknięciu na obrazki mamy kategorię filmik, jednak zawsze spotykamy się z "Tymczasowy brak filmu". Osobiście radziłbym albo usunąć tą opcję, albo zacząć dodawać :)
Gość
+0
2013-10-30 15:07:51
Story mode jest absolutnie nieziemski, ale już endless wydał mi się paskudnie nudny. Niemniej zdecydowanie polecam!

1