PAMIĘTAJ MNIE:
1 / 2 lewo
Jan Giemza
5
Pobierz:
Dodany: 2013-10-30
Artykuł: Jan Giemza

proste do zrozumienia, a jednocześnie wymagające
dobrze oddany klimat komuny
głębsze niż się wydaje
dla mnie gra na jeden raz
INFORMACJE
Gatunek: Przygodowe
Licencja: komercyjna
Data wydania: 2013
Pobrań: 194
Producent:
Wymagania sprzętowe:
Dodatkowe opcje:
Rekordy online
Język: Angielska wersja językowa Angielski
INNE Z TEMATU

 

Papers, Please

Papers, Please Papers, Please Papers, Please
OCEŃ

Właśnie za takie gry uwielbiam scenę niezależną. Wyobrażacie sobie, co dostarcza więcej emocji od realistycznych FPS-ów i nowoczesnych gier akcji? Siedzenie w okienku kontroli paszportowej.

 

Jako celnik pracujący na granicy komunistycznego państwa Arstotzka, mamy z pozoru proste zadanie: wpuszczać osoby z prawidłowymi dokumentami, a wszystkich pozostałych odprawiać z kwitkiem. I tak codziennie, przez 30 dni. Co w tym ciekawego? – zapytacie. Wszystko – odpowiem.

 

Proste z pozoru czynności szybko zaczynają robić się coraz bardziej skomplikowane – wszystko dzięki przerośniętej biurokracji Arstotzki. Musimy sprawdzać nie tylko paszport (rzecz oczywista), ale też – w zależności od dnia – wizy, przepustki, zezwolenia, a także przepytywać lub przeszukiwać podejrzane jednostki. Na nasze obowiązki wpływają codzienne wydarzenia, takie jak atak terrorystyczny czy news o zbiegłym przestępcy. Nagle okazuje się, że prosta robota wymaga ciągłego skupienia, dokładności i szybkości.

 

Zwłaszcza że dbamy nie tylko o dobro naszej ojczyzny, ale też członków rodziny. Niewielka pensja musi nam wystarczyć na wynajem mieszkania, ogrzewanie i jedzenie – w przeciwnym razie, twój syn lub żona mogą zachorować i umrzeć.

 

Rodzą się z tego poważne problemy egzystencjalne: czy dogadać się ze strażnikami i dostawać więcej kasy za każdego aresztowanego obywatela (literówka w dokumencie? szpieg!), czy próbować skumplować się z rebeliantami, czy za wszelką cenę zachowywać neutralność? Trudna sprawa.

 

Nie chcę zdradzać nic więcej, bo Papers, Please zasługuje, by doświadczyć go samemu. To naprawdę ciekawa produkcja – z pozoru nic wielkiego, lecz od kilku dni wciąż kotłuje mi się po głowie. Warto ją poznać.


Może Ci się spodobają

Hero Core Lone Survivor Tales from the Borderlands
KOMENTARZE

Wynik działania (0 + 10):

Regulamin
Gość:
Kacpa100
+0
2014-01-28 11:22:22
Bardzo dobra gra! 5/5
Jan Giemza
+0
2013-11-01 06:22:33
Racja, pomysle o jakichs filmikach. :)
Gość
+0
2013-10-31 14:06:30
Nie no, po prostu bomba! :) "Na tym przejściu granicznym jest więcej akcji niż na wojnie" :) Tak jak przedmówca - polecam grę :)
A tak z innej beczki - czemu żadna z gierek nie ma dostępnego filmiku z gamepley'a? Nie żeby mi to bardzo przeszkadzało, w końcu od czego jest Youtube. Ale trochę razi w oczy że po kliknięciu na obrazki mamy kategorię filmik, jednak zawsze spotykamy się z "Tymczasowy brak filmu". Osobiście radziłbym albo usunąć tą opcję, albo zacząć dodawać :)
Gość
+0
2013-10-30 15:07:51
Story mode jest absolutnie nieziemski, ale już endless wydał mi się paskudnie nudny. Niemniej zdecydowanie polecam!

1