PAMIĘTAJ MNIE:
1 / 2 lewo
Eugen
3
Pobierz:
Dodany: 2010-11-16
Artykuł: Eugen

rosnący poziom trudności
proste zasady
schludna i kolorowa oprawa graficzna
INFORMACJE
Gatunek: Logiczne
Licencja: shareware
Data wydania: 2010
Pobrań: 222
Producent: Reflect Games
Wymagania sprzętowe:
brak danych
Dodatkowe opcje:
Edytor poziomów, Rekordy online
Język: Angielska wersja językowa Angielski
TAGI
Autora: kulki, kolory
INNE Z TEMATU

 

Home Base

Home Base Home Base Home Base
OCEŃ
FILM

Kto chciałby pograć w wymagającą grę logiczną ręka w górę. A kto jest skłonny za nią zapłacić kilka złotych? Ile? Około 10. Cóż... sporo was nie ma, ale tych, którzy nie zrezygnowali mogę zapewnić, że w przypadku Home Base nie powinni czuć się rozczarowani poziomem rozrywki.

Jak powszechnie wiadomo, produkcje uruchamiające więcej szarych komórek w mógach graczy niż wynosi średnia, muszą charakteryzować się nie lada pomysłem, by ktoś w ogóle o nich wspomniał. Home Base bazuje na takim pomyśle, chociaż nie jest on ani szczególnie nowy, ani odkrywczy. Po prostu przedstawiono go w sposób niezwykle schludny i dopracowany. A o co chodzi?

Na każdej ze stu plansz występują cztery kulki w różnych kolorach. Są one w jakiś sposób połączone, więc przesunięcie jednej, spowoduje ruch pozostałych. Zadaniem gracza jest umieścić je na polach odpowiadających im kolorem. Na szczęście po wykonaniu tego zadania dla jednej z nich, zrywa więź z resztą i przestaje być poruszana. Żeby nie było za łatwo, planszę tworzą rozmaite labirynty oraz przeszkadzajki, np. elementy poruszające się wraz z kulkami lub pola pozwalające przepuścić element określonej barwy. Sukces w danym etapie zależy nie tylko od liczby wykonanych ruchów, ale również od spożytkowanego czasu. Jest to ważne w wersji demo, gdzie bawić się można tylko przez godzinę, ale śmiem twierdzić, że odpowiednio rozumujący człowiek jest w stanie poświęcić tę godzinę na ukończenie całej gry.

Jak zaznaczyłem w drugim akapicie, Home Base zostało bardzo porządnie opakowane. Oprawa graficzna jest czysta i kolorowa, muzyka w żadnym razie nie nosi znamion nachalności, ale jak przystało na utwory dla gry logicznej, po prostu wtapia się w tło. Całość uzupełniają dźwięki przesuwania klocków, a to daje wrażenie, że cała plansza jest zaangażowana w rozwiązanie łamigłówki.

Gdyby dodać kilka odznaczeń, np. wykonanie 100 ruchów czy ukończenie planszy w 5 sekund oraz wymyślić jakąś głupawą historyjkę, można by wywindować cenę do 19 dolarów i sprzedawać na jednym z wielu serwisów zajmujących się casualami. Należy jednak pamiętać, że Home Base jest grą logiczną i bardzo dobrze reprezentuje ten gatunek. Pobierzcie demo, po którym dowiecie się czy wydać te $5.


Może Ci się spodobają

Pointless 2: The Re-Disappearing Zep's Dreamland Aquacade
KOMENTARZE

Wynik działania (5 + 1):

Regulamin
Gość: