PAMIĘTAJ MNIE:
1 / 2 lewo
FreeMan09
5
Pobierz:
Dodany: 2011-08-04
Artykuł: FreeMan09

Wiele ciekawych zagadek zręcznościowo-logicznych
Klimat
Oprawa audiowizualna
Zbyt wysoka cena w stosunku do długości zabawy
INFORMACJE
Gatunek: Zręcznościowe
Licencja: shareware
Data wydania: 2011
Pobrań: 1072
Producent: PlayDead
Wymagania sprzętowe:
Win XP,Vista,7/Procesor 2 GHz/Pamięć 512MB
Dodatkowe opcje:
Rekordy online
Język: Angielska wersja językowa Angielski
TAGI
INNE Z TEMATU

 

Limbo

Limbo Limbo Limbo
OCEŃ

W świecie gier niezależnych takie perełki jak - Limbo, zdarzają się niezwykle rzadko. Pomimo pewnej prostoty związanej z mechaniką rozgrywki, tytuł wcale nie sprawia wrażenia nadmiernie – ułomnego, a wręcz przeciwnie - gra ma w sobie coś magicznego. Wcielając się w tajemniczego chłopca, przyjdzie nam przemierzać nieznany świat, pełen tajemnic i otaczającej nas ze wszystkich stron - śmierci.

Największa zaleta tego dzieła to specyficzny klimat, budowany przez szereg niezwykle dopracowanych środków narracyjnych. Co prawda - ogólnie pojęty gameplay, jest stosunkowo prosty, jednak świetne wykorzystanie przez twórców ciemnej palety barw i przeróżnych filtrów – sprawia, że tytuł naprawdę ma swoją niepowtarzalną jakość wizualną.  Dodatkowo takie użycie kolorów daje możliwość zatuszowania braków (czy błędów) związanych z grafiką, a także w pewien sposób je usprawiedliwia. Ogólnie pojęta oprawa audio również stoi na wysokim poziomie. Wszelakie dźwięki pojawiające się w czasie zabawy, wprowadzają ciekawą atmosferę - przytłoczenia, a w niektórych momentach – strachu i niepokoju.

Nasz bohater jest praktycznie bezbronny, ale podczas rozgrywki będziemy musieli w umiejętny sposób wykorzystać otoczenie, by poradzić sobie z przedziwnymi stworami czy zjawiskami jakie spotkamy na naszej mrocznej drodze. Nieraz trzeba będzie np. umiejętnie poprzestawiać pułapki, by zamiast schwytać naszego bohatera, zraniły lub zabiły przeciwnika. W grze pojawi się masa zagadek, które zostały naprawdę bardzo fajnie wyważone (nie za trudne – nie za łatwe). Zazwyczaj łamigłówki polegają na tym, by w umiejętny sposób – przegrupować, uruchomić, wprawić w ruch - dane przedmioty na planszy, a zarazem wykazać się sprawnymi i szybkimi palcami – kierując postacią.

 


 

Jak wspomniałem wcześniej produkcja ma pewien przytłaczająco – niepokojący klimat, który naprawdę ciężko jest podrobić. Raz po raz – podczas podróży spotykamy umierające postacie, lub wisielców. Szczególnie mrocznie wyglądają sekwencje, w których do rozwiązania zagadki wykorzystujemy zwłoki człekokształtnych postaci. Na pewno przechodząc grę za pierwszym podejściem, często będziemy oglądać śmierć głównego bohatera, czyli małego chłopca. Na szczęście oglądanie zgonu postaci nie jest w jakiś dużym stopniu frustrujące, gdyż przed trudniejszymi sekwencjami umieszczone są checkpointy, do których jesteśmy przywracani po nieudanej próbie pokonania przeszkody.

Tytuł jest naprawdę godny polecenia - można przy nim spędzić kilka godzin dobrze się bawiąc. Niestety jak na razie jednym z niewielu czynników mogących odstraszyć od wypróbowania gry, jest cena – będąca moim zdaniem zbyt wysoka. Mimo wszystko - Limbo, to ciekawy i godny polecenia produkt. Jeżeli lubisz gry logiczno-zręcznościowe, to będziesz zadowolony stopniowo wsiąkając w ten tytuł. Jak dla mnie -5/5.UWAGA! Do pobrania i uruchomienia wersji demo gry - LIMBO niezbędne jest posiadanie:
  - Zainstalowanego Steama na komputerze
  - Konta na platformie Steam

Jeżeli spełniasz powyższe warunki, na przekierowanej stronie, naciśnij – POBIERZ DEMO.


Może Ci się spodobają

Knytt Stories Rock Frenzy 2 Pluto Strikes Back
KOMENTARZE

Wynik działania (0 + 2):

Regulamin
Gość:
Gość
+0
2012-04-04 09:26:16
znam limbo i prosze oglądajcie na yotube JJayJoker plis
Gość
+0
2011-12-25 12:45:15
znam ta gre JAJyjker robił z niego lets'play
Eugen
+0
2011-11-07 18:28:31
Tak jak napisał recenzent na końcu tekstu, musisz posiadać konto na platformie Steam. Jeśli masz, wyszukujesz grę i pobierasz demo. Innej, legalnej i moralnie poprawnej, możliwości nie ma.
Gość
+0
2011-11-07 12:23:48
na jakiej stronie najlepiej pobrać ,,LIMBO,,????
Gość
+0
2011-10-29 17:08:45
"a to przypadkiem nie jest ten największy plagiat w historii gier komputerowych??"
buahaha
BuAhAhA!
BUAHAHAHA!!!
nie...
FreeMan09
+0
2011-08-08 22:35:27
Pomyliłeś z 'Limbo of the Lost' :P
Gość
+0
2011-08-08 22:09:42
a to przypadkiem nie jest ten największy plagiat w historii gier komputerowych??
FreeMan09
+0
2011-08-04 22:11:57
Dzięki, poprawione.
Gość
+0
2011-08-04 22:04:24
Powieszeni wisielce nie brzmią zbyt dobrze ;P

1