PAMIĘTAJ MNIE:
1 / 2 lewo
zbysheck
3
Pobierz:
Dodany: 2008-07-22
Artykuł: zbysheck

nietypowa
ładna grafika
monotonna
INFORMACJE
Gatunek: Planszowe
Licencja: freeware
Data wydania: 2008
Pobrań: 769
Producent: MrFalcon
Wymagania sprzętowe:
Dodatkowe opcje:
Rekordy online
Język: Angielska wersja językowa Angielski
INNE Z TEMATU

 

Loot

Loot Loot Loot
OCEŃ
 Tym razem coś nietypowego. Pseudo-roleplay w postaci gry planszowej. Że co? Że w planszówki się nie gra na kompie? A guzik! Gwoli edukacji okołogrowej proponuję ściągnąć i odpalić grę zwaną Loot.

 Cała zabawa polega na przemierzaniu kolejnych lochów i zbieraniu łupów. Zasady są bardzo proste: za schemat lochów służą nam zakryte karty, przy czym każda karta to jedno pomieszczenie z określoną liczbą przejść do innych kart. Celem natomiast jest przedostanie się w tych lochach jak najniżej. W tym celu odkrywamy kolejne karty na planszy a po każdym odkryciu czeka nas jeden z kilku typów zdarzeń: trafiamy na schody prowadzące na następny poziom, zdobywamy kartę dającą jakiś bonus, bądź kosztowności, ostatnią akcją jest "kuku" czyli odebranie nam części serduszek.

 Prostota gry Loot jest jednocześnie wadą i zaletą. Na pewno plusem jest to, że nie musimy długo się uczyć obsługi gry, czy marnować czas na tutoriale. Jednak przez to że gra jest prosta jest też nieurozmaicona. Jedyne co nas może zaskoczyć to nowe ciekawe karty, które czasem odkrywamy, ale zawyczaj jest to napój z życiem, czy rozbrojenie pułapki.

 Wszystkiemu towarzyszy prosta, ale przyjemna grafika, która ma prawo się podobać. Karty są wykonane bardzo starannie, na inne elementy także trudno narzekać. Brakuje może tylko trochę trybu fullscreen.

 Mimo że gra nudzi się stosunkowo szybko, warto na chwilkę oderwać się od "standardowych" gier i spędzić chwilkę przy Loot. Przez pierwsze 3-5 rundek gra się naprawdę przyjemnie, chociaż potem, no cóż... dopada nas nuda. Mimo wszystko polecam.

Może Ci się spodobają

Gridhunt Battle of Words Platt!
KOMENTARZE

Wynik działania (6 + 7):

Regulamin
Gość:
Gość
+0
2009-09-20 12:59:50
Oparta na starej grze planszowej z lat 80-ch,Labirynt Smierci..
Kondziors
+0
2009-03-19 16:10:51
tu sie nawet nie walczy
zbysheck
+2
2008-07-23 17:08:59
aten co komentował nie zna ortografii bo "używać" pisze z błędem.

A tak poza tym, gdzie ja napisałem jakich kart używałem? O filmik chodzi? Jeśli tak to chciałbym wyjasnić, że dobry filmik z gry nie przypomina jak najszybszego i najlepszego skillem przejścia gry, tylko ukazuje jak najwięcej możliwości i ten filmik według mnie spełnia swoją rolę.

Jeśli nie chodzi o filmik, to nie mam pojęcia skąd wytrzasnąłeś takie info.
Gość
+0
2008-07-23 17:02:12
aten co recenzował nie umie grać bo niepotrzebnie urzywał niektórych kart
Gość
+0
2008-07-23 16:59:12
ja jeszcze spotkalem pokazanie gdzie są pułapki, rozbrojenie 4 z nich,,, ujawnienie labiryntu, mnoznik punktów, i bezpieczeństwo przez trzy kroki
a na 19 lvl wszedzie były pułapki ale i tak go przeszedłem
gra jest fajna ale mogła by być lepsza oceniam na 4+
Gość
+0
2008-07-23 16:37:19
Bardzo dobry pomysł został całkowicie zmarnowany. Gra nie oferuje praktycznie żadnych możliwości - grałem dobrą chwilę i spotkałem pięć(!) kart: miksturka, rozbrojenie pułapki, większa miksturka i dwa rodzaje skarbów. To trochę mało jak na grę planszową, nie mówiąc już o RPG, które to gra miała przypominać.
blue
+0
2008-07-22 12:28:03
No lepiej z tego zrobić planszówkę...

1