PAMIĘTAJ MNIE:
1 / 2 lewo
Jan Giemza
3
Pobierz:
Dodany: 2013-12-25
Artykuł: Jan Giemza

dużo sympatycznych minigier
ładna oprawa wizualna
rozbudowane statystyki
...o ile zapłacisz kupę forsy
gra nie zrobi z ciebie geniusza
INFORMACJE
Gatunek: Edukacyjne
Licencja: shareware
Data wydania: 2013
Pobrań: 41
Producent:
Wymagania sprzętowe:
Dodatkowe opcje:
Rekordy online
Język: Angielska wersja językowa Angielski
INNE Z TEMATU

 

Lumosity

Lumosity Lumosity Lumosity
OCEŃ

Sympatyczny zestaw minigier skryty pod płaszczykiem nauki.

 

Prawdę mówiąc, chciałbym, żeby Lumosity naprawdę działało. Obietnica zwiększenia sprawności umysłowej w zamian za 10 minut rozwiązywania sympatycznie zaprojektowanych zadań dziennie? To niestety zbyt piękne, żeby było prawdziwe.

 

Oczywiście, mogę się mylić. Nie jestem naukowcem i być może Lumosity czyni cuda z szarymi komórkami. Mam jednak silne przeczucie, że znacznie skuteczniejsze – a przy tym bardziej pożyteczne – będzie wykorzystanie tego czasu na jakąś inną aktywność umysłową, np. naukę języka, hobby, czytanie, szachy etc.

 

Najgorsze jednak, że darmowe Lumosity zostało okrojone z większości najciekawszych funkcji. Brakuje wielu minigier, możliwości ustawiania przypomnień i porównywania się z innymi, sprawdzania własnych postępów, a także budowania spersonalizowanych treningów. Niestety, zdecydowano się na miesięczny abonament, którego cena przyprawia o zawrót głowy: to 15 dolarów miesięcznie lub 80 dolarów, jeśli zapłacisz za cały rok z góry.

 

Przykro to mówić, ale Lumosity ustawiłbym w jednym szeregu z dietami-cud, sposobami na zarobienie miliona w tydzień i poradnikami dla szukających szczęścia w życiu. To sympatyczna, dobrze wykonana aplikacja, która jednak obiecuje zbyt wiele. Jeśli natrafisz na nią w szale postanowień noworocznych, nie daj się omamić jej urokowi – pod względem edukacyjnym znacznie lepsze, a przy okazji dające wymierne rezultaty, jest Duolingo, Treehouse, Khan Academy, Coursera...


Może Ci się spodobają

Tangram TiNK! 3D Finger Racing 2
KOMENTARZE

Wynik działania (10 + 10):

Regulamin
Gość: