PAMIĘTAJ MNIE:
1 / 2 lewo
Kola256
5
Pobierz:
Dodany: 2007-08-09
Artykuł: Kola256

Wysoka grywalność (ponad 300 poziomów)
Fabuła i klimat
Prawdopodobnie
INFORMACJE
Gatunek: Puzzle
Licencja: shareware
Data wydania: 2006
Pobrań: 1851
Dystrybutor: Reflexive Arcade
Wymagania sprzętowe:
Procesor 500 MHz, pamięć 128 MB, Windows 98/2000/ME/NT/XP
Dodatkowe opcje:
Rekordy online
Język: Angielska wersja językowa Angielski
INNE Z TEMATU

 

Mosaic: Tomb of Mystery

Mosaic: Tomb of Mystery Mosaic: Tomb of Mystery Mosaic: Tomb of Mystery
OCEŃ
Faraon Tutanchamon zginął w wieku 19 lat, prawdopodobnie z powodu infekcji w ranie. O przebicie mu kolan strzałami podejrzane są 3 osoby: jego żona Akhespaton (poślubiła ponad 70-letniego Aj'a, dzięki czemu to właśnie ona uzyskała największą władzę); Aj (wezyr, natychmiast po śmierci Tut'a, żeniąc się z Akhespaton objął panowanie w Egipcie) oraz Horemheb (dowódca armii, zasiadł na tronie cztery lata po Aj). Naukowcy do tej pory spierają się, która z tych osób przyczyniła się do śmierci Tutanchamona. Dzięki Mosaic: Tomb of Mystery będziesz mógł cofnąć się w czasie i poznać prawdę. Wystarczy tylko odnaleźć tajemnicze hieroglify w grobowcu Tut'a i przetłumaczyć je. W jaki sposób zdobyć te inskrypcja? Pokonać 300 poziomów w recenzowanej dziś grze.

 Mamy do czynienia z produkcją reprezentującą gatunek ?Inlay?. Oznacza to, że zadaniem gracza jest układanie dużego obrazka, przedstawiającego najczęściej konkretne stworzenie lub przedmiot, za pomocą mniejszych kawałków puzzli (w tym przypadku kamieni), o przeróżnych kształtach i rozmiarach. Przypomina to nieco układanie mozaiki i takie właśnie były założenia autorów. Za każdy ułożony obrazek otrzymujemy tłumaczenie jednego lub dwóch wyrazów z inskrypcji dotyczącej faraona Tut'a. Wraz z postępem w grze wzrasta również nasz status społeczny. Od zwykłego niewolnika pniemy się powoli po szczeblach "kariery". Wspomnieć należy, że gra nie ogranicza się do zwykłego, monotonnego układania coraz wymyślniejszych obrazków. Wraz z postępem zabawy pojawiają się liczne udogodnienia i przeszkody, które w dużym stopniu wpływają na przykuwanie gracza do monitora na dłużej.

 Jak wspomniałem we wstępie, Mosaic: Tomb of Mystery cechuje bardzo wysoka grywalność. Do pokonania mamy aż 300 poziomów, urozmaiconych sześcioma zestawami klocków. Mamy możliwość wyboru jednego z dwóch trybów rozgrywki: Challenge i Relax. Różnica między nimi jest niewielka. Obszar gdzie spadają klocki potrzebne do ułożenia mozaiki może zapełnić się do samego czubka jeśli nie układamy obrazka wystarczająco szybko. Gdy tak się stanie, w trybie Challenge musimy zacząć dany poziom od początku, natomiast w wersji Relax nie musimy się przejmować tym aspektem. Zwyczajnie, układamy dalej obrazek do czasu, aż zabraknie nam klocków o danym kształcie, jednak taka sytuacja praktycznie nigdy nie zachodzi. Jeżeli tworzymy mozaikę szybkim tempie, powoli zaczyna odsłaniać się kamienny obelisk (rodzaj combo bonusa), zawierający zestaw wszystkich potrzebnych przy układaniu obrazków kamieni. Liczba klocków, które możemy z niego zabrać jest ograniczona.

 Największym jednak atutem omawianej dziś produkcji jest bez wątpienia świetna oprawa audiowizualna, podkreślająca klimat Starożytnego Egiptu. Rzadko w grach freeware czy shareware można odnaleźć tak dobrze wkomponowaną w charakter produkcji oprawę. Dlatego można uznać Mosaic: Tomb of Mystery za najlepszą grę typu ?Inlay? z dostępnych na rynku tego typu gier. Jeśli zastanawiałeś się nad zakupem jakiejś logiczno-zręcznościowej gry shareware, to polecam opisywane dziś dzieło. Duża grywalność, miła dla oka i ucha oprawa, oraz różnorodność poziomów od pierwszego do trzechsetnego, a także dopracowana, oparta na faktach fabuła - czego więcej wymagać? Warto pobrać wersję testową aby przekonać się, jak powinna wyglądać dobra i warta swoich niemałych pieniędzy produkcja shareware. Szczególnie jeśli nie miałeś do czynienia z grami typu "Inlay", gwarantuję Ci, że pobierając Mosaic: Tomb of Mystery nie będziesz żałować. Polecam.

Może Ci się spodobają

Jigsaw Mania 2 ChocoMarker English Country Tune
KOMENTARZE

Wynik działania (0 + 5):

Regulamin
Gość:
Gość
+0
2010-06-20 17:30:08
;-Piotrek:
To jest naprawdę bardzo wciągająca gra.
ultraphaze
+0
2008-12-29 15:07:08
no klimat jest swietny amigowy troche jak tangram
Gość
+0
2007-11-13 12:59:59
ale jak wlaczyc ta gre... ?? hehehe...

[Powiem Ci na forum VG. - Kola256]

Gość
+0
2007-08-09 20:47:07

Oglądałem program, w którym sugerowano, że powodem powstania rany faraona był upadek z konia lub rydwanu. Typ "Inlay" to wpasowywanie rozmaitych klocków w odpowiednie pola.

Eugen
+0
2007-08-09 20:47:07

Oglądałem program, w którym sugerowano, że powodem powstania rany faraona był upadek z konia lub rydwanu. Typ "Inlay" to wpasowywanie rozmaitych klocków w odpowiednie pola.

Gość
+0
2007-08-09 18:09:40
co ci nie pasuje?
Gość
+0
2007-08-09 15:42:35
"Wydarzeniach autentycznych". Bożże.
Gość
+0
2007-08-09 15:20:19
nie ma co gra wciaga:) szkoda ze shareware bo jak zobaczylem ze czas uplywa to odechcialo mi sie grac:( ale zasluguje na zloto:)
Gość
+0
2007-08-09 01:36:50
Dawno nie widziałem tyle "głównych" plusów na raz (tj. muzyka, grywalność i grafika). Btw. co to jest typ "Inlay"?

[Przeczytaj recenzję ~~ Nazgut]

1