PAMIĘTAJ MNIE:
1 / 2 lewo
Jan Giemza
4
Pobierz:
Dodany: 2012-03-26
Artykuł: Jan Giemza

piękna
odstresowująca
ciekawa
lepsza na iPadzie
i w małych dawkach
INFORMACJE
Gatunek: Puzzle
Licencja: komercyjna
Data wydania: 2011
Pobrań: 134
Producent:
Wymagania sprzętowe:
1,6+ GHz, 512 MB RAM, karta z obsługą Open GL 2.0, 250 MB HDD
Dodatkowe opcje:
Rekordy online
Język: Angielska wersja językowa Angielski
INNE Z TEMATU

 

Zen Bound 2

Zen Bound 2 Zen Bound 2 Zen Bound 2
OCEŃ

 

Piękna i relaksująca. Najlepsze wirtualne lekarstwo na stres.

 

Zen Bound 2 to sequel idealny: jest w nim wszystko to, co podobało się nam w jedynce, tyle że w większej ilości. Dlatego olśniewająca oprawa została jeszcze bardziej dopieszczona, liczba poziomów znacząco wzrosła, a rozgrywkę wzbogacono o kilka nowych elementów.

 

Najpierw jednak parę słów wyjaśnienia dla osób, które nie wiedzą jeszcze, z czym to się je. Zen Bound to gra logiczna, w której owijamy sznurkiem drewniane figurki. Miejsce, które owinęliśmy, pokrywa się farbą, a naszym celem – jak nietrudno zgadnąć – jest zamalowanie całości. Domyślam się, że ten opis brzmi co najmniej idiotycznie, ale w praktyce wszystko jest intuicyjne, a brak limitów czasowych i nacierających zewsząd przeciwników sprawia, że ze świecą szukać lepszej produkcji po ciężkim dniu w pracy lub szkole.

 

Zen Bound projektowany był z myślą o ekranach dotykowych i to na nich zabawa sprawia najwięcej frajdy. Z drugiej strony, duży ekran laptopa lub monitora pozwala w większym stopniu rozkoszować się grafiką, którą jest tak urzekająca, że oglądanie jej to przyjemność sama w sobie. Idealne dopełnienie wizualnych rozkoszy stanowi 45-minutowy soundtrack – spokojny, ale charakterystyczny.

 

Pomimo swojego lekkiego charakteru, Zen Bound 2 nie jest banalny. Jasne, ukończenie pierwszych kilkunastu poziomów nie nastręcza najmniejszych problemów, ale im dalej w las, tym po trudniejszych drzewach przyjdzie nam się wspinać. W sumie twórcy przygotowali ponad sto łamigłówek.

 

W zasadzie jedyne poważniejsze zastrzeżenie do gry wypowiedziałem już wcześniej: obsługa myszą to jednak co innego niż smyranie palcem po iPadzie. Nie każdemu takie sterowanie przypadnie do gustu, z obserwacji znajomych mogę też stwierdzić, że rozgrywka niektórych szybko nudzi. I może coś w tym jest: Zen Bound 2 nie nadaje się do wielogodzinnych sesji od zmierzchu do świtu. Ale przyjmowany regularnie w małych dawkach czyni cuda.


Może Ci się spodobają

NightSky Suzy and freedom Mosaic: Tomb of Mystery
KOMENTARZE

Wynik działania (6 + 8):

Regulamin
Gość: