PAMIĘTAJ MNIE:
1 / 2 lewo
Eugen
3
Pobierz:
Dodany: 2007-06-23
Artykuł: Eugen

klimatyczna muzyka
INFORMACJE
Gatunek: Zręcznościowe
Licencja: freeware
Data wydania: 2005
Pobrań: 642
Producent: Acoders
Wymagania sprzętowe:
brak danych
Dodatkowe opcje:
Rekordy online
Język: Angielska wersja językowa Angielski
TAGI
INNE Z TEMATU

 

Ork Attack

Ork Attack Ork Attack Ork Attack
OCEŃ
Kiedy do spokojnej krainy rządzonej przez mądrego i odważnego króla dotarły pierwsze watahy orków, władca z braku lepszych pomysłów schował się w najdalszym kącie zamku czekając rychłej śmierci. Na szczęście pomóc przybył pewien rycerz ze swoim giermkiem. Nie był specjalnie znany wśród swoich pobratymców, ale w aktualnych okolicznościach, tylko on był w stanie powstrzymać najazd.

 Ork Attack nie jest grą wymagającą od gracza częstego myślenia. Gdy pod mury zamku podchodzi wróg, jedyne o czym trzeba myśleć to kiedy zrzucić mu na głowę kamień. I to najlepiej tak, żeby odbijając się od pustego czerepu trafił innego potwora. Wtedy punkty liczyć się będą podwójnie. Na początku do powstrzymania będą tylko zwykli piechurzy i szabrownicy przemykający się pod murami z łupem. Ale w miarę nasilania się ataku, do natarcia przystąpią kolejni - z ochroną głowy i łukami. Zwiększy się także ich liczebność, przez co trzeba będzie porzucić głazy wyrzucane z wież przez tchórzliwych pomocników i dobyć miecza. To nawet prostszy sposób, bo nie wymaga celowania, a jedynie szybkiego machania ostrzem.

 Żeby nie było za nudno, co dwa etapy trzeba wysłać młodego, tzn. giermka, żeby uprzątnął most i zrzucił ciała orków do fosy. Może przesuwać najwyżej jednego trupa na raz, a ich ułożenie czasem nie pozwala na całkowite wyczyszczenie. Nie przeszkadza to jednak w otrzymaniu punktów bonusowych. Po "typowych" atakach przychodzi pora na "bossa". Pokonanie takowego nie jest specjalnie trudne, trzeba jednak pamiętać, że sterowany przez gracza obrońca ma tylko jedno życie. Jedno "potknięcie" i koniec gry.

 Jak wspomina sam autor, Ork Attack miał startować w konkursie na najlepszy remake w 2004 roku, ale przegapił termin nadsyłania prac. To nawet lepiej, bo miał więcej czasu na dopracowanie swojego dzieła. Jeżeli chodzi o muzykę, utwór przewodni jest na tyle dobry, że z początku pomyślałem, iż szkoda go na tak "płytką" produkcję. Bardziej pasowałby do jakiegoś rpg-a niż gry, w której jedynym zadaniem jest zrzucanie wspinających się zielonych stworów. Grafika może i nie rewelacyjna, ale przyjemna, kolorowa, dopracowana. Grywalność z pewnością byłaby większa, gdyby nie zniechęcające "jedno życie" i niedoczytująca sie lista najlepszych wyników z internetu. Ba! Nawet te lokalne nie chcą się pokazywać. Niemniej jednak Atak Orków zasługuje na uwagę osób, które chcą się szybko rozerwać.

Może Ci się spodobają

Bump n' Jump Equilib Street Bike Fury
KOMENTARZE

Wynik działania (7 + 1):

Regulamin
Gość: