PAMIĘTAJ MNIE:
1 / 2 lewo
Questor
4
Pobierz:
Dodany: 2007-12-16
Artykuł: Questor

grywalność
oprawa audiowizualna
utrudnione celowanie
INFORMACJE
Gatunek: Sportowe
Licencja: freeware
Data wydania: 2007
Pobrań: 1004
Producent: MyPlayCity
Dystrybutor: MyPlayCity
Wymagania sprzętowe:
200 MHz, 64 MB RAM, DirectX 5
Dodatkowe opcje:
Rekordy online
Język: Angielska wersja językowa Angielski
INNE Z TEMATU

 

Refined Bowling

Refined Bowling Refined Bowling Refined Bowling
OCEŃ
Zawsze powtarzam, że nie darzę sympatią studia MyPlayCity, gdyż wydają gry, które można porównać do śmierdzących morskich glonów. Co więcej, umieszczają w liście najlepszych tytułów produkcje, które obrzydzają mnie samą okładką (ostatnimi czasy znajdował się tam? Demons Doomsday), podczas, gdy lepsze nie są pokazywane. Czas jednak skończyć oczernianie i tak już zabłoconego MPC i zacząć tekst właściwy. Owe studio spartaczyło kompletnie strzelanki, zręcznościówki i wyścigówki. Czas sprawdzić jak mają się sporty, a dokładnie jeden - zwane przeze mnie ?lebowski? kręgle.

 Sądziłem, iż stworzenie dobrej (a przynajmniej przeciętnej) gry o tym hobby nie jest zbyt trudnym zadaniem: ot, wystarczy zwykła makieta kręgielni, jeden właściwy tor, dobre sterowanie (najlepiej za pomocą myszki) i być może jakiś sztuczny przeciwnik. Po zagraniu w Refined Bowling zmieniłem zdanie, choć nie jest aż tak źle jak przypuszczałem. Zacznę od tego, że sala wygląda naprawdę nieźle w stosunku do środowisk z innych gier tego producenta. Otoczenie jest w pełni trójwymiarowe i wydaje się żywe, czasami ktoś z boku rzuci kulą, z lepszym lub gorszym skutkiem. Gdy przestaniemy podziwiać teren zaczynają się problemy - sterowanie w Refined Bowling nie jest trudne, a utrudnione. Aby rzucić kulą, musimy używać klawiszy, co jest w pewnym stopniu uproszczeniem, lecz nie daje takiej precyzji jak myszka. Prawdziwym problemem jest trudność w wycelowaniu - by określić trajektorię toczenia, należy wybrać odpowiedni moment za pomocą strzałki (która, jak wiadomo, rusza się w lewo i prawo) i wybrać moc rzutu. Sęk w tym, że owa strzałeczka znajduje się za kulą, dzięki czemu prawie wcale jej nie widać. Na szczęście programiści w końcu ruszyli mózgownicą i z pomocą przychodzi nam pasek boczny. Szczerze mówiąc, nie wiem co jeszcze mogę powiedzieć. Gra jest dobra, a raczej niezła. Posiada mniej ważne opcje jak wygląd poziomu czy tekstur kul, lecz i także te ważniejsze jak wybór kilku graczy, niekoniecznie komputerowych.

Refined Bowling prezentuje poziom grafiki równy wcześniej recenzowanej gry pt. Sky Goofers, który mogę określić jako średni - niezbyt widowiskowy, ale wystarczający. Efekty dźwiękowe prezentują się lepiej, mogę stwierdzić, iż brzmią jak w prawdziwej kręgielni, choć jednocześnie uważam, że w żadnej produkcji o kręglach nie powinno być inaczej.

Jak wygląda ten sport w wersji MPC? Nawet nieźle, choć jak zawsze z błędami. Mimo to jestem coraz bliższy przekonaniu, iż nawet to studio potrafi wykrzesać coś dobrego - coś, co nie przyniesie wstydu jej twórcom.

Może Ci się spodobają

Bowling Evolution XairRacer 1010 Locos por el Tenis
KOMENTARZE

Wynik działania (6 + 6):

Regulamin
Gość:
Gość
+0
2007-12-20 02:45:13
Gry MPC - trzeba to powiedzieć i im przekazać - przegrywają nie dlatego, że są aż takie złe, nikt ich po prostu nie uruchamia, bo nic nie irytuje gracza mocniej niż zakichane reklamy i programiki cichaczem się instalujące (ktoś pisał, że można odmówić zainstalowania - widocznie nie wszystkim się taka opcja pokazuje :)

MPC są do bani - nie dawać ich badziewia i w dyby ich!
Gość
+0
2007-12-16 17:29:36
Tu pgj, tak tak, ten sam :) Uwazam ze nie warto tego jednak instalowac. Po pierwsze gra sie... dziwnie z powodu chwilowych przewieszen (jakie ona ma wymagania, 2 ghz ??), wiec i tak jak nacisniesz spacje, to gra to zarejestruje po pol sekundzie, jesli nie wiecej. Po drugie zas, wraz z gra dolaczone sa jakies smieci, ktore nie odinstalowuja sie wraz z gra. Nie ma sensu smiecic sobie dysku ani systemu. Chyba, ze ktos bardzo chce :-) P.S. Obiecuje, ze kiedys sie wreszcie zarejestruje :)

1