PAMIĘTAJ MNIE:
1 / 2 lewo
FreeMan09
5
Pobierz:
Dodany: 2012-09-26
Artykuł: FreeMan09

Różnorodne lokacje
Spory świat
Muzyka budująca klimat
Ładna grafika
Różnorodni przeciwnicy
Model 'płać albo czekaj' jeżeli chcesz grać kilka godzin naraz
INFORMACJE
Gatunek: RPG
Licencja: freeware
Data wydania: 2009
Pobrań: 378
Wymagania sprzętowe:
procesor 1,3GHz,pamięć 512MB dla XP/1GB dla Vista i 7
Dodatkowe opcje:
Internet/LAN, Rekordy online
Język: Angielska wersja językowa Angielski Francuska wersja językowa Francuski Hiszpańska wersja językowa Hiszpański , Niemiecka wersja językowa Niemiecki ,
TAGI
INNE Z TEMATU

 

Spiral Knights

Spiral Knights Spiral Knights Spiral Knights
OCEŃ

Spiral Knights to interesująca produkcja oparta o popularny w ostatnim czasie model Free 2 Play. Podczas rozgrywki wcielimy się w kosmicznego rycerza, od którego działań zależeć będą dalsze losy wszechświata. Fabuła przeniesie nas na planetę Cradle, gdzie rozbił się statek naszych gwiezdnych wojowników. Przemierzając nieznany świat wraz z towarzyszami, pokonujemy niebezpieczeństwa czekające na nas na każdym kroku.

 

Główny nacisk położony został na rozgrywkę wieloosobową. Zadania wypełniać będziemy głównie w czteroosobowych drużynach, gdzie ważnym aspektem jest odpowiednia komunikacja i współpraca pomiędzy danymi członkami zespołu. Podczas wypraw czekać będzie na nas wiele niebezpieczeństw, począwszy od wszelkiego rodzaju potworów, poprzez strzelające machiny, a nawet  żywioły. Co warto podkreślić przeciwnicy są niejednorodni (spotkamy m.in. zjawy, roboty, żaby, wilki, futurystyczne gluty) i posługują się odmiennymi formami ataku, co niewątpliwie wpływa na różnorodność zabawy.

 

Do naszej dyspozycji oddano kilka typów broni, dzięki którym zręcznie zniszczymy przeciwników. Będą to m.in. miecz, broń palna oraz bomby – potrafiące zadać bardzo duże obrażenia .  Umiejętna wymiana broni podczas walki pozwoli nam wyjść z opresji i wygrać niejeden pojedynek. Jak przystało na grę z elementami RPG, za zebrane monety i surowce, możemy kupować dodatkowe wyposażenie, ulepszać dotychczas posiadane, a nawet tworzyć nowe.

 

Model Free 2 Play niesie za sobą pewne ograniczenia w zabawie. Mowa tutaj przede wszystkim o specjalnych energetycznych kulach, które odnawiają się stosunkowo powoli, a są dosyć istotne z punktu widzenia samej rozgrywki. Wyruszając w podróż gra zabiera nam określoną ilość energii, podobnie jest podczas próby odrodzenia w momencie śmierci postaci.

 

Oprawa graficzna jest bajkowa i bardzo przyjemna dla oka. Momentami widać pewne niedoskonałości, jednak kreskówkowość i odpowiednie nasycenie kolorów – odpowiednio maskuje braki. Dźwięk stoi na odpowiednio wysokim poziomie, świetnie budując klimat zabawy.

 

Spiral Knights to udana produkcja z bardzo urozmaiconym światem, który naprawdę może się podobać. Podczas rozgrywki naprawdę jest co robić, a sam aspekt sieciowy dodaje pewnej różnorodności do zabawy. Ograniczenia związane z energią nie przeszkadzają, jeżeli nie spędzamy z grą kilku godzin naraz. Jak dla mnie tytuł na 5/5.

 

PS Jeżeli nie lubisz Steama możesz zagrać również przez przeglądarkę, wchodząc na oficjalną stronę i instalując odpowiednie wtyczki. 


Może Ci się spodobają

Dink Smalwood World of Warcraft: Legion Realm of the Mad God
KOMENTARZE

Wynik działania (6 + 5):

Regulamin
Gość:
FreeMan09
+0
2012-09-27 10:25:54
@Gość Dzięki poprawione. @Gość Jest to bardziej hack'n'slash, ale nie mamy takiej kategorii :)
Gość
+0
2012-09-27 09:08:50
Z której strony to jest RPG?
Gość
+0
2012-09-27 09:08:14
Haha, "otoczaka fabularna" :D
Mtax
+0
2012-09-26 18:26:51
Wybaczcie, za triple-comment, ale to błąd systemów komentarzy, nie mój, ponieważ wysłało tylko początek mojego komentarza, w dodatku dwa razy. Chciałem napisać, że gra jest po prostu świetna, a owe ograniczenie, wcale takie straszne nie jest. Narzekają na niego chyba tylko dzieci, bo w moim przypadku ja nawet wielokrotnie nie mam czasu, aby wykorzystać wszystkie jednostki energii. Jest to nawet dobry pomysł na system śmierci, ponieważ po jednym zgonie gra byłaby za trudna, czy innymi sposobami za łatwa, a tu zostało to wyważone świetnie.
Mtax
+0
2012-09-26 18:21:14
Moja najulubieńsza gra

1