PAMIĘTAJ MNIE:
1 / 2 lewo
Redakcja
4
Pobierz:
Dodany: 2010-10-03
Artykuł: Redakcja

3 tryby rozgrywki
humor w "story mode"
bajecznie kolorowa grafika
wciąga
połączenie gry logicznej i zręcznościowej
INFORMACJE
Gatunek: Logiczne
Licencja: freeware
Data wydania: 2009
Pobrań: 1019
Wymagania sprzętowe:
Brak danych
Dodatkowe opcje:
Rekordy online
Język: Angielska wersja językowa Angielski
TAGI
INNE Z TEMATU

 

The Balloon Brothers Tumble Top Spectacular!

The Balloon Brothers Tumble Top Spectacular! The Balloon Brothers Tumble Top Spectacular! The Balloon Brothers Tumble Top Spectacular!
OCEŃ
Nie sądziłem, że Ballon Brothers potrafi tak wciągnąć. Ta z pozoru niewinna gra wkurza, irytuje, ale mimo to chce się w nią grać dalej. Wkurza, bo wbrew pozorom trzeba przy niej myśleć i czasem poświęcić dobrą sytuację, żeby w ogóle zachować szansę na przejście danej planszy. Jak sugeruje tytuł, mamy tutaj do czynienia z balonami. Uśmiechnięte balony różnych kształtów (grafika jest bajecznie kolorowa i radosna, przez co na pewno przypadnie do gustu wszystkim dzieciakom) tworzą planszę, którą możemy obracać na boki, ale przede wszystkim liczy się to, aby przekłuwać je w odpowiedniej kolejności, tak aby po przesunięciu się tych spod spodu (balony, jak powszechnie wiadomo, poruszają się tylko do góry) utworzyły rządek trzech obok siebie, co powoduje ich eliminację i zdobycie punktów. W ten sposób przechodzimy kolejne plansze, które odsłaniają dla nas nowe wyzwania, choć czasem też dają nam bonusy, na przykład w postaci bomb czy łuku. Proste? Tylko teoretycznie, ale to stanowi właśnie o sile tego tytułu.

 W grze dostępne są trzy tryby rozgrywki (można je odsłonić w trakcie gry). Tak zwany story mode, oraz dwa tryby gry na czas. W pierwszym musimy poradzić sobie, zanim skończy nam się zawartość helu w pojemniku, w drugim zaś (o wiele ciekawszym) co jakiś czas pojawiają się na planszy dodatkowe czaszki. Ułożenie trzech w rzędzie automatycznie skutkuje naszą przegraną, więc trzeba na nie bardzo uważać. Czaszki towarzyszą nam zresztą w każdym trybie, gdyż na późniejszych poziomach gry pojawią się za każdym razem, gdy nasz ruch nie będzie skutkował zdobyciem punktów. Na szczęście są też jednak sposoby, aby je eliminować - bomby lub łuk nie raz przydadzą się nam w trakcie gry.

 Ballon Brothers to rozrywka nie tylko dla dzieci - potrafi wciągnąć niezależnie od wieku, ze względu na ciekawe połączenie gry logicznej i zręcznościowej, przy jednocześnie ciekawej, bajkowej grafice i rozsądnej dawce humoru w trybie story mode. Warto po nią sięgnąć, zwłaszcza jeśli cierpimy na brak uśmiechu - jego pojawienie się na twarzy jest niemal gwarantowane.

Uwaga! Gra w wersji na Mac dostępna jest na licencji shareware.    

Może Ci się spodobają

Mortimer and the Enchanted Castle Darwin Hill Mario Forever Logic Blocks
KOMENTARZE

Wynik działania (10 + 0):

Regulamin
Gość: