PAMIĘTAJ MNIE:
1 / 2 lewo
Medard
4
Pobierz:
Dodany: 2006-09-12
Artykuł: Medard

Oryginalność!
Świetny klimat
INFORMACJE
Gatunek: Zręcznościowe
Licencja: freeware
Data wydania: 2006
Pobrań: 2295
Producent: Banana Games
Wymagania sprzętowe:
CPU 2 GHz, 512 MB RAM, Karta graficzna 128 MB VRAM
Dodatkowe opcje:
Rekordy online
Język: Angielska wersja językowa Angielski
INNE Z TEMATU

 

The Blob

The Blob The Blob The Blob
OCEŃ
Gdzieś daleko w kosmosie, z nieznanych przyczyn i na obcej planecie, rozbił się statek kosmiczny. Przeżył tylko jeden członek załogi. Teraz tobie drogi graczu, przyjdzie pokierować losami samotnego kosmity.

 Cała zabawa odbywa się w dość dużym mieście, w którym wszelkie budynki pozbawione są jakichkolwiek kolorów. Mieszkańcy owego miasta zajmują się swoimi typowymi sprawami i nic by w tym nie było dziwnego, gdyby nie fakt, że składają się oni z farby. I tu wkracza gracz, który za zadanie ma pokierować stworkiem, posiadającym właściwości gąbki i pomalować wszystko, co napotka na swojej drodze. Kolory uzyskuje się wchłaniając spacerujących po ulicach różnobarwnych przechodniów. Im więcej złapanych, tym jest się farbą bardziej nasączonym (co idzie także w parze z wielkością) i przydaje się to do malowania specjalnych, dużych obiektów, do których kierują odpowiednie strzałki o konkretnym zabarwieniu. Za wszystkie pokolorowane obiekty gracz otrzymuje określoną ilość punktów, natomiast za te specjalne, wymagające większej ilości farby, dodatkowe punkty bonusowe. Jednakże, aby nie było za prosto, w wykonywaniu misji przeszkadzają specjalne służby policyjne, które z uporem maniaka biegają za główną postacią, tylko po to, by ją zabarwić na czarno. W tedy, aby się oczyścić z niechcianej barwy, która z żaden sposób nie jest w stanie wymieszać się z innymi, konieczne jest znalezienie przepływającej przez miasto rzeczki. Po kąpieli można powrócić na polowanie.

 Pierwsze, co rzuca się w oczy to przepiękna grafika. Całe miasto jest w pełni trójwymiarowe i fenomenalnie zaprojektowane. Bardzo dobrze wyglądają mieszkańcy, którzy idą do szkoły, do sklepu, pracują, czy też po prostu spacerują, a zobaczywszy nas, wpadają w panikę i uciekają. Gdzieniegdzie przejedzie pociąg, samochód, a nawet przeleci helikopter. W tle przygrywa muzyczka, odzywają się syreny, słychać odgłosy ludności itd. To wszystko naprawdę zostało wykonane bardzo profesjonalnie.

 The Blob jest wyjątkową grą pod względem audio-wizualnym oraz przede wszystkim oryginalności. To, co w tej produkcji wykonano jest dla mnie szokiem i jestem pełen podziwu dla autorów. Jedyne, do czego można mieć żal to do braku większej ilości miast, przez co gra pewnie by jeszcze wiele zyskała, a tak trzeba zadowolić się jednym (na szczęście dość sporym) miastem. Uważam, że nie zagrać w to jest grzechem! Polecam!

Może Ci się spodobają

Monster Park Madness Pacadou Zango Muncher
KOMENTARZE

Wynik działania (10 + 3):

Regulamin
Gość:
Gość
+0
2013-04-02 08:29:15
sssssssssuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuupppppppppppppppppppppeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeerrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrr ffffffffffffffffffffffffffffffffaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaajjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa
Gość
+0
2007-03-22 16:27:36
Jedyna wada moim zdaniem to brak możliwości sejwowania.

[Sejf? Z pieniędzmi? Po polsku to zaczej "(..) brak możliwości zapisywania stanu gry" - dop. NIC]

Gość
+0
2007-03-22 16:26:37
Gra jest wyśmienita! Gdyby było więcej miast i możliwość sejwowania spokojnie mógłbym nawet za nią zapłacić. Do Qrczaka: a z czego tu się wstydzić? Gra świetna każdemu może się podobać, nie? :)
Gość
+0
2006-10-30 18:34:53
PS 2: Bardzo polecam stronę www.fun-motion.com/category/physics-games/page/1/ gdzie znajdziecie gierki z dużym naciskiem na model fizyki (gierki z rag-doll'em w roli głównej :-) Zresztą stamtąd ściągnąłem The Blob.
Gość
+0
2006-10-30 18:29:32
Gierka jest naprawdę udana. Przyciągnęła mnie na dłuuugie godziny. Szkoda, że takie wymagania. Do Extream: Jesteś tepy jak nóż do masła. Mnie naprzykład ratuje tylko laptop mamy bo mój kompek siadł. I się juz nie podniesie :-) Swoją drogą małem tam GeForce 2 MX i procka 997 MHz. Do R: Jego ksywka powinna być extreme bo czytanie jego postów to rzecz ekstremalna jak zjeżdżanie gołym tyłkiem po nieoheblowanej desce. PS. Sry za wselkie błędy ale jeszcze się nie przyzwyczaiłem do pisania na laptopie :-P
Gość
+0
2006-10-01 17:20:05
extream-jesteś naprawde głupi. nie wyśmiewaj sie z innych!!!!!
Gość
+0
2006-09-29 14:33:07
Extream aleś ty głupi! jak ci ktoś da np pirata sa to sie od razu podniecisz... gdybym cię znał to nie wiem co bym ci zrobił... to że inni mają inne kompy nie uprawnia cię do tego żeby sie z nich śmiać! gra jest nawet fajna. NIEKTÓRE ułomy nie mają dość rozumu i wychowania.
Gość
+0
2006-09-22 18:56:53
Giera klimaciarska :) Extream - zobaczymy za rok/dwa jak z Ciebie ktoś się będzie śmiał gnojku, jak Ci tatuś komputera nowego nie kupi. a ta Twoja ksywa to wogóle co ma oznaczać? bo z "extreme" raczej nic nie ma wspólnego. lepiej byś się pouczył angielskiego a nie przed komputerem siedział.
Gość
+0
2006-09-17 16:44:47
Nie śmiej się ze słabych kompów Extream Sam mam 512 Ram, 2.6 Ghz i San Andreas też by mi działało, ale uważam że San Andreas to badziewie i w ogóle nie ma klimatu
Gość
+0
2006-09-16 12:10:22
aaaa . . . Rozumiem N.S.C :) Ale zdrugiej strony szkoda że gonią nas tylko agenci ( chodzi mi o "ludzi" ), bo fajniej by było gdyby jeździły za nami furgonetki na sygnale ;) PS: W tę grę gram codziennie i jest to moja najlepsza i ulubiona gra . . . SUUUPER ! ! !

1 2 3 4 Następna