PAMIĘTAJ MNIE:
1 / 2 lewo
Jan Giemza
4
Pobierz:
Dodany: 2015-11-30
Artykuł: Jan Giemza

zabawna
przyjemna
fajne zagadki (w większości)
dużo biegania po lokacjach
oprawa już się trochę zestarzała
INFORMACJE
Gatunek: Przygodowe
Licencja: shareware
Data wydania: 2012
Pobrań: 124
Producent: Kingart Games
Wymagania sprzętowe:
Dodatkowe opcje:
Rekordy online
Język: Angielska wersja językowa Angielski
INNE Z TEMATU

 

The Book of Unwritten Tales

The Book of Unwritten Tales The Book of Unwritten Tales The Book of Unwritten Tales
OCEŃ

Nie zawsze trzeba innowacji, żeby stworzyć naprawdę dobrą grę.

 

Taki jest właśnie The Book of Unwritten Tales: do bólu typowy. Jeśli kiedykolwiek grałeś w przygodówkę, doskonale wiesz, czego się spodziewać. Nie ma tu nic, co mogłoby zaskoczyć fana gatunku, nawet jeśli w ostatnią przygodówkę grał pod koniec lat 90.

 

Tylko że nie ma to większego znaczenia, bo KING Art to sprawni rzemieślnicy i to obdarzeni poczuciem humoru, więc każdą z piętnastu godzin niezbędnych do ukończenia gry spędziłem z wielką przyjemnością. Bawią liczne nawiązania do innych tytułów, autentycznie śmieszą rozmowy barwnych postaci (w tym czwórki grywalnych bohaterów: Wilbur, Nate, Ivo i Critter), urzekają pełne uroku lokacje, zgrabnie łączące styl 2D i 3D.

 

Same zagadki nie należą do najtrudniejszych, na dodatek wystarczy wcisnąć spację, żeby podświetlić aktywne przedmioty, więc odpada znienawidzone przeze mnie polowanie na piksele. Weterani przygodówek, którzy Broken Age przechodzili z zamkniętymi oczami, będą oczywiście kręcić nosem, ale mnie przynajmniej nic na dłużej nie odciągało od fabuły.

 

W sumie narzekać można tylko na projekt niektórych zagadek, które wymuszają bieganie po lokacjach. Zdarzają się również mniej udane fragmenty (skradanie!), ale w ogólnym rozrachunku nie psują odbioru całości.

 

The Book of Unwritten Tales to udana przygodówka, o której rzadko się pisze, choć w starciu z klasykami z LucasArts niekoniecznie stoi na straconej pozycji. Warto ją kupić, zwłaszcza że co i rusz na wyprzedażach jej cena to ok. 20 zł.


Może Ci się spodobają

Brave Dwarves 2 Dino and Aliens Chance Of The Dead
KOMENTARZE

Wynik działania (3 + 6):

Regulamin
Gość: