PAMIĘTAJ MNIE:
1 / 2 lewo
Jan Giemza
5
Pobierz:
Dodany: 2014-06-30
Artykuł: Jan Giemza

świetna fabuła
piękna muzyka
dobrze zrealizowane walki
takiej gry zawsze za mało
INFORMACJE
Gatunek: RPG
Licencja: komercyjna
Data wydania: 2014
Pobrań: 103
Producent: Supergiant Games
Wymagania sprzętowe:
Dodatkowe opcje:
Rekordy online
Język: Polska wersja językowa Polski Angielska wersja językowa Angielski
INNE Z TEMATU

 

Transistor

Transistor Transistor Transistor
OCEŃ

Z ręką na sercu, nie wiem, czy kiedykolwiek wcześniej ukończyłem grę na 100%. A jednak w przypadku Transistora całość przeszedłem dwukrotnie, wbiłem platynowe trofeum… i jeszcze mi mało.

 

Najnowsza produkcja Supergiant Games jest jeszcze lepsza, niż się spodziewałem, a po doskonałym Bastionie poprzeczka ustawiona była naprawdę wysoko. O czym jest Transistor? Cóż, nie chciałbym wchodzić w szczegóły fabularne, bo składanie historii z wypowiedzi narratora, znajdowanych po drodze wiadomości i lektury biografii mieszkańców jest sporą przyjemnością.

 

Dość powiedzieć, że w interesujący sposób połączono tutaj klimat secesji z nową technologią. Akcja Transistora rozgrywa się w cyfrowym świecie, dlatego umiejętności zdobywane przez główną bohaterkę nazywane są funkcjami, nad miastem kontrolę przejął Proces, a walka rozgrywa się w trybie Turn().

 

Właśnie, walka. To na niej spędzamy w grze większość czasu. Starcia są świetnie zrealizowane: wymagają taktyki, ale i odrobiny zręczności, ponieważ po użyciu trybu turowego przez kilka(naście) sekund musimy pozostawać w czasie rzeczywistym. Gra zachęca do ciągłego próbowania nowych umiejętności, a dzięki temu, że możemy łączyć je ze sobą na różne sposoby, z pewnością każdy w końcu znajdzie swój ulubiony sposób gry. W moim przypadku świetnie sprawdzało się obszarowe zauroczanie przeciwników, którzy wybijali się nawzajem, podczas gdy ja czekałem w ukryciu na kolejną turę…

 

Jednak do Transistora chyba najbardziej przekonała mnie muzyka. Gra jest nią nasycona. Zresztą, posłuchajcie sami jednego z utworów:

 

 

Transistor to rzadki przypadek gry pięknej, wciągającej i dopracowanej w każdym calu. Jeśli miałbym się do czegoś przyczepić, to najwyżej jednej zwiechy, jaką doświadczyłem po kilkunastu godzinach zabawy i nieco zbyt niskiego poziomu trudności, gdy już poznasz na wylot wszystkie dostępne funkcje i ich modyfikacje.

 

Ale to drobnostki. Jeśli szukasz fajnej, wciągającej, a przy tym stosunkowo niedrogiej produkcji, trudno o lepszy wybór. Gorąco polecam!


Może Ci się spodobają

FATE Empty Clip Tibia
KOMENTARZE

Wynik działania (0 + 0):

Regulamin
Gość: