PAMIĘTAJ MNIE:
1 / 2 lewo
shadovraven
5
Pobierz:
Dodany: 2010-05-19
Artykuł: shadovraven

Różnorodność broni, trybów i map
Niskie wymagania sprzętowe
Dobra oprawa graficzna.
System trików
Muzyka oraz dźwięki postaci
INFORMACJE
Gatunek: Strzelanki
Licencja: freeware
Data wydania: 2006
Pobrań: 2102
Producent: SoLomonK
Wymagania sprzętowe:
Brak danych
Dodatkowe opcje:
Internet/LAN & Kilku graczy przy 1 komputerze, Rekordy online
Język: Angielska wersja językowa Angielski
TAGI
INNE Z TEMATU

 

Warsow

Warsow Warsow Warsow
OCEŃ
FILM
Warsow to darmowa pierwszoosobowa strzelanka, stworzona przez graczy Quake’a na bazie mocno zmodyfikowanego silnika Quake’a II ( Qfusion ) na platformy Windows, Linux oraz Mac OS. Produkcja garściami czerpie z gier takich jak Quake, czy Unreal Tournament. Głównym założeniem programistów było stworzenie gry przeznaczonej do rozgrywki dla wielu graczy w której głownymi aspektami są szybkość poruszania się, refleks i tzw: triki. Czy im się udało ? O tym przekonacie się czytając moją recenzje, zapraszam do lektury.

 Najbardziej specyficznym elementem gry jest jej oprawa graficzna, nawiązująca do nurtu Cyberpunk oraz komiksowy design. Grafika prezentuje się bardzo okazale, w grze zastosowano technologie cell-shading’u, specyficzny klimat został uzyskany dzięki zastosowaniu ciemnych, kolorywch oraz jaskrawych  tekstur i czarnej kreski, którą tworzone były modele postaci.  Pomimo użycia takiego stylu, gra jest bardzo przejrzysta i przyjemna dla oka. 

 Ilość dostępnych trybów, broni oraz map jest zaskakująco duża jak na produkcje darmową. Do naszej dyspozycji oddano 36 różnorodnych map, na których przyjdzie nam toczyć rozgrywkę w 11 trybach ( deathmatch, duel, free for all, headhunt, race, team deathmatch, team domination, bomb, clan arena, capture the flag, instagib ) Rozprawić się z przeciwnikami będziemy mogli za pomocą 8 broni ( Gunblade, Machinegun, Riot gun, Greanade launcher, Rocket launcher, Plasma gun, Laser gun, Electrobolt ) Mapy są przemyślane, dopracowane oraz bogate w trudnodostępne miejsca i zakamarki ( w których możemy odnaleźć wachlarz power-up’ów, apteczek, pancerzy, amunicji) dostanie do nich, niejednokrotnie będzie wymagało od nas pewnych umięjetności w wykonywaniu poszczególnych trików, dostępnych w grze. Rozmiar został starannie dobrany aby uniknąć tłoku, zapewniając tym samym swobode podczas rozgrywki. 

 Esencją rozgrywki w warsow jest sztuka poruszania się, są to różnego typu uniki, dashe, sidestepy, dzięki którym możemy odbijać się od ścian, tworzyć powietrzne ewolucje, unikać wrogiego ognia, dostawać się w trudno dostępne miejsca na mapach a nawet ścigać się. Możemy tego dokonać używając specjalnie przeznaczonego do tego przycisku dash z kombinacjami skoku oraz strzałów z broni w niektóre miejsca na mapie. 
Jedynymi wadami jakie udało mi się znaleźć to w zasadzie brak muzyki oraz irytujące dźwięki skaczących postaci, które przyjdzie nam słuchać podczas rozgrywki. Na nagane zasługuje postawa developerów, którzy przyczynili się do znacznego spadku populacji graczy, wprowadzając nikomu nie potrzebne poprawki na siłe.

 Warsow to strzelanka, którą mogę polecić każdemu, jest to świetna gra, przy której możemy spędzić swój wolny czas, grając samemu lub z przyjaciółmi. Ilość dostępnych opcji graficznych oraz interfejsu zapewnie łatwą i bogatą konfiguracje gry oraz daje nam możliwość zagrania na słabszych maszynach.  Dzięki zastosowanym rozwiązaniom, gra jest wymagająca,  nie nudzi się i zapewnia rozgrywkę na wiele długich wieczorów.

Może Ci się spodobają

The Outrevenge MADHOUSE AirStrike 3D
KOMENTARZE

Wynik działania (4 + 3):

Regulamin
Gość:
Gość
+0
2012-01-22 16:12:10
Nikt nie gra...
jojo1266
+0
2012-01-20 20:32:15
gra ktos w to???
Gość
+0
2011-02-26 17:08:23
PS to znowu ja:DGram tylko na ica:P
Gość
+0
2011-02-26 17:07:38
Teraz jest nowa wersja 0.6:P
Pobierzcie 0.6 napiszcie do mnie na gg:28189536 dam wam rady i dam do clanu jak ktos bedzie chcial :)
Drwal13PL
+0
2010-05-26 17:11:58
Trudna gra, Łatwiej gra się na Wolfenstenie: Enemy Territory, ale daje 5/5 za Warsowa.
Gość
+0
2010-05-24 16:19:56
kilku graczy przy jednym kompie?
jak to zrobić?
Gość
+0
2010-05-22 11:28:37
mapy i mechanika poruszania są bardzo fajne, ale bronie są niestety bez polotu. dawno temu już o grze zapomniałem właśnie spowodu broni bez wyrazu - praktycznie używało się 2 z nich :)
shadovraven
+0
2010-05-20 22:54:40
Jest to gra w która gra się tylko przez sieć, "Warsow to strzelanka, którą mogę polecić każdemu, jest to świetna gra, przy której możemy spędzić swój wolny czas, grając samemu lub z przyjaciółmi" Chodziło mi o to że możemy grać sami z obcymi nam graczami lub ze znajomymi ( dlatego że duży nacisk w niektórych trybach położono na grę zespołową co czyni rozgrywkę ze znajomymi znacznie lepszą ) Z racji że można to źle zinterpretować, poprawie i przepraszam za wprowadzenie w błąd.
Gość
+0
2010-05-20 22:10:03
Grałem kilka latek temu, wtedy mało osób grało, ale była radocha, taki quake 3 z zeninionym sytlem :P, np zamiast skoku jest chodzenie po ścianach.
klop134
+0
2010-05-20 20:46:58
Ha podobną grę pykałem na telefonie :D

1 2 Następna