PAMIĘTAJ MNIE:
1 / 2 lewo
Jan Giemza
Dodany: 2017-03-12
Artykuł: Jan Giemza

INNE Z TEMATU

 

Oto nominacje do nagród BAFTA

 

50 gier powalczy o nagrodę British Academy of Film and Television Arts, w tym niezależne Inside i Firewatch.

 

Patrząc na listę nominowanych tytułów, raz jeszcze uświadamiam sobie, jak udany dla gier był 2016 rok i ile perełek czeka jeszcze w kolejce. Zresztą, zobaczcie sami.

 

Zwycięzców tegorocznej edycji BAFTA poznamy 6 kwietnia.

 

Osiągnięcie artystyczne

Abzû (Giant Squid/505 Games)

Dishonored 2 (Arkane Studios/Bethesda Softworks)

Inside (Playdead/Playdead)

The Last Guardian (SIE Japan Studio, GenDesign/Sony Interactive Entertainment Europe)

Uncharted 4: A Thief’s End (Naughty Dog/Sony Interactive Entertainment Europe)

Unravel (Coldwood Interactive/Electronic Arts)

 

Osiągnięcie dźwiękowe

Battlefield 1 (DICE/Electronic Arts)

Doom (id Software/Bethesda Softworks)

Inside (Martin Stig Andersen – Playdead/Playdead)

The Last Guardian (SIE Japan Studio, GenDesign/Sony Interactive Entertainment Europe)

Rez Infinite (Tetsuya Mizuguchi, Takako Ishida, Noboru Mutoh – Enhance Games, Monstars Inc., Resonair/Enhance Games)

Uncharted 4: A Thief’s End (Naughty Dog/Sony Interactive Entertainment Europe)

 

Najlepsza gra

Firewatch (Campo Santo Productions/Campo Santo Productions, Panic Inc.)

Inside (Playdead/Playdead)

Overwatch (Blizzard Entertainment/Blizzard Entertainment)

Stardew Valley (Eric Barone – ConcernedApe/Chucklefish)

Titanfall 2 (Respawn Entertainment/Electronic Arts)

Uncharted 4: A Thief’s End (Naughty Dog/Sony Interactive Entertainment Europe)

 

Najlepsza gra brytyjska

Batman: Arkham VR (Rocksteady Studios/WB Games)

Forza Horizon 3 (Playground Games/Microsoft Studios)

No Man’s Sky (Hello Games/Hello Games, Sony Interactive Entertainment Europe)

Overcooked (Ghost Town Games/Team17 Digital)

Planet Coaster (Frontier Developments/Frontier Developments)

Virginia (Variable State/505 Games)

 

Najlepszy debiut

Firewatch (Campo Santo Productions/Campo Santo Productions, Panic Inc.)

Overcooked (Ghost Town Games/Team17 Digital)

Oxenfree (Night School Studio/Night School Studio)

That Dragon, Cancer (Numinous Games/Numinous Games)

The Witness (Thekla Inc./Thekla Inc.)

Virginia (Variable State/505 Games)

 

Najlepsza ewolucja gry

Destiny: Rise of Iron (Bungie/Activision)

Elite Dangerous: Horizons (Frontier Developments/Frontier Developments)

Eve Online (CCP Games/CCP Games)

Final Fantasy 14 (Square Enix/Square Enix)

Hitman (IO Interactive/Square Enix)

Rocket League (Dave Hagewood, Jeremy Dunham, Corey Davis – Psyonix/Psyonix)

 

Najlepsza gra rodzinna

Lego Star Wars: The Force Awakens (Mike Taylor, Jamie Eden, James Norton – TT Games/WB Games)

Overcooked (Ghost Town Games/Team17 Digital)

The Playroom VR (SIE Japan Studio, Team Asobi!/Sony Interactive Entertainment Europe)

Pokémon Go (Niantic Inc./Niantic Inc.)

Ratchet & Clank (Insomniac Games/Sony Interactive Entertainment Europe

Toca Hair Salon 3 (Toca Boca/Toca Boca)

 

Najlepszy design

Battlefield 1 (DICE/Electronic Arts)

Dishonored 2 (Arkane Studios/Bethesda Softworks)

Inside (Playdead/Playdead)

Overwatch (Blizzard Entertainment/Blizzard Entertainment)

Titanfall 2 (Respawn Entertainment/Electronic Arts)

The Witness (Thekla Inc./Thekla Inc.)

 

Nagroda za innowację

Batman: Arkham VR (Rocksteady Studios/WB Games)

Firewatch (Campo Santo Productions/Campo Santo Productions, Panic Inc.)

Pokémon Go (Niantic Inc./Niantic Inc.)

That Dragon, Cancer (Numinous Games/Numinous Games)

Unseen Diplomacy (Triangular Pixels/Triangular Pixels)

The Witness (Thekla Inc./Thekla Inc.)

 

Najlepsza gra mobilna

The Banner Saga 2 (Stoic/Versus Evil)

Dawn of Titans (NaturalMotion/Zynga)

Deus Ex Go (Square Enix Montreal/Square Enix)

Pokémon Go (Niantic Inc./Niantic Inc.)

Pokémon Sun and Moon (Game Freak/The Pokémon Company International)

Reigns (Nerial/Devolver Digital)

 

Najlepsza gra multiplayer

Battlefield 1 (DICE/Electronic Arts)

Forza Horizon 3 (Playground Games/Microsoft Studios)

Overcooked (Ghost Town Games/Team17 Digital)

Overwatch (Blizzard Entertainment/Blizzard Entertainment)

Titanfall 2 (Respawn Entertainment/Electronic Arts)

Tom Clancy's The Division (Massive Entertainment/Ubisoft)

 

Najlepsza muzyka

Abzû (Austin Wintory – Giant Squid/505 Games)

Doom (Mick Gordon, Chris Hite, Chad Mossholder – Id Software/Bethesda Softworks)

Inside (Martin Stig Andersen, Søs Gunver Ryberg – Playdead/Playdead)

The Last Guardian (Takeshi Furukawa – SIE Japan Studio, GenDesign/Sony Interactive Entertainment Europe)

Uncharted 4: A Thief’s End (Henry Jackman, Jonathan Mayer, Scott Hanau – Naughty Dog/Sony Interactive Entertainment Europe)

Virginia (Lyndon Holland – Variable State/505 Games)

 

Najlepsza narracja

Dishonored 2 (Arkane Studios/Bethesda Softworks)

Firewatch (Campo Santo Productions/Campo Santo Productions, Panic Inc.)

Inside (Arnt Jensen – Playdead/Playdead)

Mafia 3 (Hangar 13/2K Games)

Oxenfree (Night School Studio/Night School Studio)

Uncharted 4: A Thief’s End (Neil Druckmann, Josh Scherr – Naughty Dog/Sony Interactive Entertainment Europe)

 

Najlepsza gra bazująca na własnym pomyśle

Firewatch (Campo Santo Productions/Campo Santo Productions, Panic Inc.)

Inside (Playdead/Playdead)

The Last Guardian (SIE Japan Studio, GenDesign/Sony Interactive Entertainment Europe)

Overwatch (Blizzard Entertainment/Blizzard Entertainment)

Unravel (Coldwood Interactive/Electronic Arts)

The Witness (Thekla Inc./Thekla Inc.)

 

Najlepsza gra aktorska

Alex Hernandez jako Lincoln Clay in Mafia 3

Cissy Jones jako Delilah w Firewatch

Emily Rose jako Elena Fisher w Uncharted 4: A Thief’s End

Navid Negahban jako ‘Hajj Agha’ w 1979 Revolution: Black Friday

Nolan North jako Nathan Drake w Uncharted 4: A Thief’s End

Troy Baker jako Sam Drake w Uncharted 4: A Thief’s End

 

Nagroda specjalna BAFTA Ones To Watch

Among the Stones (Lukasz Gomula, Alberto Taiuti, James Wood, Roberton Macken, Kevin McKenna, Rory Sweeney – Bluedoor Games)

Pentagrab (Andrew Fullarton, Thomas Slade, Nick Kondylis, Cari Watterton, Dale Smith – Ludico)

Rebound (Kieran Gallagher, Isaac Pringle, Mark Tempini, Andrew Graham, Alexander Macdiarmid, Vladislav Veselinov, Craig Russell, Alexandra Donaldson – Hexterion)

 

Nagroda specjalna AMD Esports Audience Award

Clash Royale (Supercell/Supercell)

Counter-Strike: Global Offensive (Hidden Path Entertainment/Valve)

Dota 2 (Valve/Valve)

League of Legends (Riot Games/Riot Games)

Overwatch (Blizzard Entertainment/Blizzard Entertainment)

Street Fighter 5 (Capcom, Dimps/Capcom)


Informacje dodatkowe:

KOMENTARZE

Wynik działania (2 + 4):

Regulamin
Gość: