PAMIĘTAJ MNIE:
1 / 2 lewo
FreeMan09
5
Pobierz:
Dodany: 2011-07-10
Artykuł: FreeMan09

Oprawa audiowizualna
Ciekawy tryb kooperacji
Stosunkowo rozbudowana
Pomniejsze bugi
INFORMACJE
Gatunek: Strzelanki
Licencja: freeware
Data wydania: 2010
Pobrań: 851
Producent: Valve Software
Wymagania sprzętowe:
Win7/Vista/XP, Procesor 3.0GHz,1GB RAM XP/2GB RAM Vista
Dodatkowe opcje:
Internet/LAN, Rekordy online
Język: Angielska wersja językowa Angielski
INNE Z TEMATU

 

Alien Swarm

Alien Swarm Alien Swarm Alien Swarm
OCEŃ
FILM

Alien Swarm – to dosyć klasyczny shooter z widokiem z góry, w którym przyjdzie na likwidować całe hordy kosmicznych mutantów. Gra swoją oficjalną premierę - miała w roku 2010, zaś stworzona została przez znaną i uznaną firmę -  Valve. Co najważniejsze tytuł możemy pobrać całkowicie za darmo za pośrednictwem - Steama, tak więc jedynym wymogiem, aby cieszyć się pełną wersją gry, jest posiadanie na swoim komputerze - wyżej wymienionej platformy dystrybucji cyfrowej.

 

Osobiście uważam, że Alien Swarm to kolejny krok w rozwoju klasycznych strzelanek z widokiem z góry. Świadczyć może o tym nieskrępowana rozgrywka, a także świetna oprawa graficzna i dźwiękowa, której na próżno możemy szukać w innych tytułach z tego gatunku. Co prawda fabuła z jaką mamy do czynienia jest dosyć standardowa, ale w tego typu produkcjach nie stanowi ona najważniejszego elementu. W skrócie mówiąc - wcielamy się w kosmicznego marines - podróżujemy po stacji i  rozwalamy kolejne grupy kosmicznych mutantów, ewentualnie niszcząc jakieś większe cele ładunkami wybuchowymi. Podczas wykonywania zadania, nie będziemy oczywiście sami – pomogą nam towarzysze, w których wcielić się mogą nasi koledzy, lub też boty - sterowane przez sztuczną inteligencję.

 

W czasie zabawy możemy wybrać jedną z ośmiu grywalnych postaci, które odróżniają się od siebie kilkoma współczynnikami, takich jak m.in. - dowództwo, bonus do zdrowia, czy premia do zniszczenia. W grze mamy do czynienia z podziałem na 4 podstawowe klasy, takie jak - oficer, specjalista od broni ciężkiej, medyk i technik. Wybór odpowiadającego nam bohatera jest bardzo ważny w kwestii, całej rozgrywki. Jak się pewnie domyślacie, każda z postaci ma unikatowe umiejętności - pozwalające na wykonywanie specyficznych czynności. Szczerze mówiąc z tego co zaobserwowałem, to najbardziej pożytecznymi klasami są - medyk, który w krytycznych sytuacjach będzie mógł nas uzdrowić, oraz – technik, pozwalający włamać się do zabezpieczonych kluczem drzwi.

 

 

Nacisk w dużej mierze - położony został na współpracę między graczami. Tak naprawdę zdolność  odpowiedniej koordynacji poszczególnych członków drużyny – zadecyduje o powodzeniu danej misji. Szczerze polecam zaprosić do gry swoich znajomych co do, których mamy pewność  choćby minimalnych umiejętności ogarnięcia tego typu produkcji, gdyż losowa zabawa z zupełnie przypadkowymi ludźmi, z wiadomych względów – może nie wyglądać tak jakbyśmy sobie tego życzyli.

 

Nie ma co ukrywać - gry z tego gatunku o tak dobrej  jakości  (i to za darmo!), na pewno szybko nie znajdziecie. Świetna oprawa audiowizualna, i ogólnie całkiem przyjemna rozwałka sprawiają, że jest to idealny tytuł do wspólnej zabawy kooperacyjnej – pozwalający się solidnie zrelaksować.

 

UWAGA! Do uruchomienia gry niezbędne jest posiadanie:
- Zainstalowanego Steama na komputerze
- Konta na platformie Steam

 

PS. Naciskając na przycisk – „Film” (pod trzema obrazkami na górze) możecie odtworzyć szybki i gorący komentarz audio, który nagrałem zaraz po przejściu gry. Mam nadzieje, że wam się spodoba :P


Może Ci się spodobają

Gate 88 WolfTeam Tank-o-box
KOMENTARZE

Wynik działania (0 + 8):

Regulamin
Gość:
Gość
+0
2012-02-19 18:12:28
a mnie żal tego, kto uczył tego poniżej ortografii:P:P
Gość
+0
2012-02-19 12:57:04
jezus nie polecam bo ta gierka została stworzona po to żeby nudzić i żeby przychodzili do ciebie kumple żeby wto zagrać żal mi tego kto tom gre ztwożył :/
Gość
+0
2011-09-03 15:24:18
Gierka fajna, niestety bardzo krótka i główną kampanię powinniśmy razem z ogarniającymi przyjaciółmi ukończyć w nieco ponad godzinę. Oczywiście możemy kontynuować zabawę, ale wiąże się to z przeszukiwaniem internetu w celu znalezienia jakiejś interesującej dla nas mapki i stratą czasu.Gry w co-pie nie polecam przechodzić w mniej niż 3 osoby ponieważ gra nie dołącza nam komputerowych towarzyszy, a nawet na najniższym poziomie trudności z Ciebie i twojego jedynego "ludzkiego" towarzysza po krótkiej chwili zostanie bezkształtna masa krwi i kości, co może powodować frustrację. Giercę jednak bardzo polecam, ale tylko do gry z przyjaciółmi bo głównie po to została stworzona :P.
Gość
+0
2011-07-11 02:40:55
Świetna gierka.

1