PAMIĘTAJ MNIE:
1 / 2 lewo
Jan Giemza
5
Pobierz:
Dodany: 2013-12-23
Artykuł: Jan Giemza

Om Nom
zagadki
śliczna oprawa
bonusowe animacje
nic istotnego
INFORMACJE
Gatunek: Logiczne
Licencja: komercyjna
Data wydania: 2013
Pobrań: 112
Producent:
Wymagania sprzętowe:
Dodatkowe opcje:
Rekordy online
Język: Angielska wersja językowa Angielski
INNE Z TEMATU

 

Cut the Rope 2

Cut the Rope 2 Cut the Rope 2 Cut the Rope 2
OCEŃ

Czy od nadmiaru słodyczy może zemdlić? Cut the Rope 2 udowadnia, że niekoniecznie.

 

Po niezbyt oryginalnych, choć sympatycznych Experiments i Time Travel, Zeptolab postanowiło stworzyć pełnoprawną kontynuację przygód Om Noma. Dla mnie to sequel idealny: pozostający wierny oryginałowi, a jednocześnie usprawniający go pod każdym względem.

 

Pierwsza w oczy rzuca się ładniejsza grafika. Poziomy są bardziej dynamiczne, a sam Om Nom znacznie lepiej, dokładniej animowany. Nie należę do podgatunku ubierających się na różowo blondynek, ale i tak to powiem: ON JEST TAKI UROCZY.

 

Wielkim oczom spragnionego cukierków Om Noma ciężko się oprzeć, ale jego nowi przyjaciele też są całkiem sympatyczni. Otóż, wyobraźcie sobie, nasz bohater trafił na drugi koniec świata i musi teraz – z ich pomocą właśnie – wrócić do domu.

 

Twórcy naprawdę się postarali, by zagadki były ciekawsze niż w pierwszej części. Przede wszystkim, można ukończyć je na wiele różnych sposobów, a te bardziej zakręcone (np. zbierz dwie gwiazdki, nie korzystając z balonu) nagradzane są specjalnymi medalami. Zbierane podczas niektórych etapów czterolistne koniczynki pozwalają z kolei odblokować sekretne wyzwania. Wreszcie też Om Nom podlega prawom fizyki: można go zrzucić z podestu, przesunąć albo walnąć drewnianym klockiem w głowę – co kto lubi.

 

Nowe stworzonka nie są co prawda grywalne, ale wprowadzają do rozgrywki nowe elementy, np. Blue potrafi się klonować, układając się w zgrabne wieżyczki, a mały Roto – przenieść cukierek nad przepaścią.

 

Tradycyjnie odblokowanie każdego ze światów nagradzane jest krótką, zabawną animacją, chociaż większość z nich zostanie odblokowana dopiero w nadchodzących miesiącach.

 

No i są też mikropłatności. Jednak w przeciwieństwie do gier recenzowanych w ostatnich dniach, zrealizowano je jak należy. To znaczy: ułatwiają zabawę, ale ich użycie jest całkowicie opcjonalne, a większość płatnych przedmiotów to czysta kosmetyka, np. specjalna czapka dla Om Noma.

 

Chciałbym się do czegoś przyczepić, ale naprawdę nie mogę – za kilka złotych dostajemy bowiem śliczną, dopracowaną produkcję, która wyprzedza oryginał o kilka długości. Jasne, nadal jest to "tylko" prosta gra na telefon, ale oby podobnych pojawiało się jak najwięcej.


Może Ci się spodobają

Atomic Worm Hexbee Home Base
KOMENTARZE

Wynik działania (2 + 9):

Regulamin
Gość: