PAMIĘTAJ MNIE:
1 / 2 lewo
Jan Giemza
4
Pobierz:
Dodany: 2015-12-31
Artykuł: Jan Giemza

świetna gra
taki sobie remaster
INFORMACJE
Gatunek: Przygodowe
Licencja: komercyjna
Data wydania: 2015
Pobrań: 101
Producent: Double Fine
Wymagania sprzętowe:
Dodatkowe opcje:
Rekordy online
Język: Angielska wersja językowa Angielski
INNE Z TEMATU

 

Grim Fandango Remastered

Grim Fandango Remastered Grim Fandango Remastered Grim Fandango Remastered
OCEŃ

To miłe, że Double Fine robi remastery kultowych przygodówek, ale po tylu latach przydałby się im raczej generalny remont niż pospieszne zamiecenie i wstawienie kilku świeczek zapachowych dla niepoznaki.

 

Zremasterowana edycja Grim Fandango to w istocie podciągnięta rozdzielczość, lepsze efekty świetlne, dodane wsparcie dla myszki i pada, osiągnięcia, nagrany przez orkiestrę soundtrack i przeglądarka concept artów. To tyle. Plan minimum, żeby bez zażenowania wycenić całość na 15 euro.

 

Niestety, tak dobrej grze przydałoby się więcej miłości. Nie poprawiono wielu bugów z oryginalnego wydania, nowe metody sterowania nie zawsze dobrze radzą sobie z podświetlaniem aktywnych przedmiotów… no i te wymagania sprzętowe. Dwurdzeniowy procesor 2,4 GHz i 4 GB RAM dla przygodówki, która w dawnych czasach śmigała wesoło na komputerach o mocy niższej od dzisiejszych zegarków? Ktoś się tu chyba nie postarał.

 

Nie spodziewałem się, że Double Fine zacznie grzebać przy fabule i zagadkach, ale brakuje tu systemu podpowiedzi. To, co w 1998 roku uchodziło za w miarę normalną przygodówkę, dziś po prostu odstrasza brakiem logiki i koniecznością wypróbowywania wszystkiego na wszystkim. Wątpię, żeby zwykły śmiertelnik był w stanie ukończyć Grim Fandango bez solucji. I niech mi tu nawet samozwańczy hardkorowcy nie tłumaczą, że to dobrze. The times they are a-changin’.

 

Poza tym, to ta sama świetna historia, która zestarzała się jak Keanu Reeves, czyli wcale. Jeśli znasz angielski w stopniu ponadprzeciętnym (bo wersji polskiej niestety brak), będziesz bawić się świetnie… i całkiem długo. To tytuł jedyny w swoim rodzaju i zdecydowanie warto poświęcić mu kilka wieczorów. Dopisek „Remastered” traktując z lekkim przymrużeniem oka.


Może Ci się spodobają

Lost Dutchman Mine 3D Natalie Brooks: Sekrety Domu Skarbów I Was a Vegas Showgirl
KOMENTARZE

Wynik działania (2 + 8):

Regulamin
Gość: