PAMIĘTAJ MNIE:
1 / 2 lewo
Kola256
4
Pobierz:
Dodany: 2010-07-18
Artykuł: Kola256

Motyw przewodni
Solidność
Grywalność
Edytor plansz
Może odstraszyć starszych graczy
INFORMACJE
Gatunek: Logiczne
Licencja: shareware
Data wydania: 2008
Pobrań: 459
Producent: PoBros
Wymagania sprzętowe:
System operacyjny: Windows XP/Vista/7 / Procesor: 1 GHz / RAM: 256 MB / HDD: 60 MB / Karta graficzna: 64 MB / Karta dźwiękowa / DirectX 8.1
Dodatkowe opcje:
Edytor poziomów, Rekordy online
Język: Polska wersja językowa Polski
TAGI
INNE Z TEMATU

 

Magiczny Mahjong Alicji

Magiczny Mahjong Alicji Magiczny Mahjong Alicji Magiczny Mahjong Alicji
OCEŃ
FILM
Od dawna jestem fanem casualowych gier typu mahjong. Bardzo miło, gdy dystrybutorzy decydują się na oddanie graczom do dyspozycji polskiej wersji językowej swoich dzieł. Tym razem chińska gra narodowa została przeniesiona do klimatu „Alicji w Krainie Czarów” i to właśnie na kultowej książce Lewis'a Carroll'a została oparta fabuła. Rozgrywka została podzielona na 10 dużych etapów, podczas których poznajemy kolejne fragmenty historii i w trakcie których ma miejsce właściwa gra. W rozgrywce zadanie polega na łączeniu ze sobą dwóch tabliczek posiadających taki sam motyw i leżących na zewnętrznych krawędziach planszy. Wygrywamy dany poziom, gdy połączymy ze sobą dwie złote tabliczki (wyraźnie odstające wyglądem od pozostałych). Poza zabawą w madżong, między kolejnymi etapami znajdują się mini gry, oparte na zasadach „ukrytych obiektów”, a więc na odnajdywaniu na planszy określonych przedmiotów lub postaci.

 Graficznie gra wygląda ładnie i wygląda tak, jak powinna wyglądać produkcja oparta na książce dla dzieci. Muzyki nie ma wcale, ale w sumie to nie jest jakiś większy minus. Dźwięki są poprawne, po pewnym czasie denerwujące, ale zawsze możemy je wyłączyć. Grywalność jest całkiem spora; przejście gry zajęło mi 3 popołudnia, a do tego gra posiada edytor plansz i zawsze możemy stworzyć własne, kolejne poziomy.

 Magiczny Mahjong Alicji jest przykładem solidnej gry opartej na standardowym pomyśle. Nie wyróżnia się czymś nowym, ale dzięki solidności i konsekwencji w jej tworzeniu mamy tytuł dobry, w który chce się grać. Motyw przewodni może nieco odstraszyć starszych graczy, bo tytuł wydaje się być stworzony raczej dla młodszego odbiorcy. Jednak są to tylko pozory. Przy omawianej dziś grze każdy, bez względu na wiek, będzie mieć frajdę.

Może Ci się spodobają

Link-Em Bamboo! aXiebal 2004 Lights
KOMENTARZE

Wynik działania (10 + 2):

Regulamin
Gość:
Gość
+0
2010-07-19 17:27:44
ta gra ma fajny skrot :)

1