PAMIĘTAJ MNIE:
1 / 2 lewo
Kola256
3
Pobierz:
Dodany: 2006-11-09
Artykuł: Kola256

podręcznikowa zręcznościówka z elementami ekonomicznymi i symulacyjnymi
challenge mo
po pewnym czasie monotonna
zbyt częste występowanie zdarzeń losowych
INFORMACJE
Gatunek: Zręcznościowe
Licencja: freeware
Data wydania: 2004
Pobrań: 1166
Producent: Vertigo Games
Wymagania sprzętowe:
brak danych
Dodatkowe opcje:
Rekordy online
Język: Angielska wersja językowa Angielski
TAGI
INNE Z TEMATU

 

Ore No Ryomi 2- The Restaurant

Ore No Ryomi 2- The Restaurant Ore No Ryomi 2- The Restaurant Ore No Ryomi 2- The Restaurant
OCEŃ
Czy zastanawiałeś się kiedyś, Drogi Graczu, jak to jest być właścicielem restauracji? Ciągła walka o prestiż i klienta z konkurencją, zmaganie się z bezdusznymi urzędnikami czy niezadowolonymi smakoszami naszej kuchni sprawia, że jest to zawód wyłącznie dla wytrwałych. Czy do nich należysz? Przekonaj się sam i spróbuj swych sił w Ore No Ryomi 2.
   Opisywana produkcja jest podręcznikowym przykładem gry zręcznościowej. Jako manager nowootwartej restauracji zajmiemy się obsługą klientów, przygotowywaniem posiłków, zmywaniem naczyń, sprzątaniem, modernizacją naszego lokalu, a nawet łapaniem złodziejaszków czy wyręczaniem straży pożarnej w gaszeniu ognia w kuchni. Wszystkie te zadania wykonujemy samemu, gdyż prawdopodobnie z racji cięcia kosztów nie mamy możliwości zatrudnienia personelu.
   Sama rozgrywka zaczyna się niepozornie od elementu ekonomicznego, w którym wykorzystujemy dostępne środki do inwestowania we wszelkiego rodzaju innowacje (jak zmywarka do naczyń czy słoik na napiwki), a także we wprowadzanie do menu nowych pozycji, co zwiększa nie tylko liczbę klientów, ale też stopień trudności gry. Gdy jesteśmy gotowi, rozpoczynamy nowy dzień w pracy od... inspekcji sanitarnej. Jeśli państwowy urzędnik nie stanie nam na drodze ku rozwojowi kariery, będziemy mogli przyjmować klientów. Ci z kolei, świadomi praw konsumenckich i wierni zasadzie ?klient nasz pan?, tylko czekają na nasz błąd by mieć podstawy do niezapłacenia rachunku i wplątania nas w dodatkowe koszta. Po wejściu takiego osobnika do naszego lokalu, mamy tylko kilka sekund na przyjęcie zamówienia, i kolejnych kilka na jego zrealizowanie. Problem pojawia się gdy w tym samym czasie mamy kilka czynności do wykonania. Wtedy naprawdę przydają się zręczne palce. Sposób przygotowania realizacji jest różny, w zależności od potrawy którą chcemy podać. Dla przykładu, przygotowanie zupy polega na nalaniu wody do garnka, wrzuceniu odpowiednich warzyw i ugotowaniu. Stosunkowo najłatwiejsze do przygotowania są piwo i zimne napoje, których realizacja ogranicza się do nalania do naczyń.
   W trakcie dnia zmuszeni jesteśmy także do wygospodarowania czasu na zmywanie naczyń i wyrzucanie śmieci. Dodatkowo rozgrywkę urozmaicają wydarzenia losowe, takie jak pożar w kuchni który musimy ugasić, czy napaść rabusia którego musimy złapać. Dwa razy dziennie naszą pracę wzmagają godziny szczytu, kiedy liczba klientów i obowiązków wzrasta kilkakrotnie.
   Minusem gry jest niewątpliwie oprawa graficzna, która zatrzymała się na etapie połowy lat dziewięćdziesiątych ubiegłego stulecia. Na szczęście nie przeszkadza ona w zabawie, ale jak na produkcję z 2004r.jest niewystarczająca. Nie można mieć większych zastrzeżeń do oprawy dźwiękowej. Muzyka jest adekwatna do pory dnia (przyspiesza w godzinach szczytu, łagodnieje pod koniec pracy). Z czasem może wydawać się monotonna, jednak w ferworze pracy nie dostrzega się tego. Natomiast dźwięki dochodzące z kuchni są całkowicie poprawne i adekwatne do rzeczywistych.
   Podsumowując, Ore No Ryomi 2- The Restaurant jest wymarzoną produkcją dla fanów ?klawiaturowych palcołamaczy? i typowych zręcznościówek. Gra uniwersalna, którą zaliczyć można także do symulatorów, czy ?tycoonów?. Przy odrobinie dopracowania ta produkcja mogłaby stać się hitem, a tak na skutek słabej oprawy graficznej, monotonności rozgrywki, czy innych drobnych błędów, jak zbyt częste występowanie zdarzeń losowych, jest to produkcja zaledwie poprawna, zasługująca na ?srebro?. ?Złotem? jest niewątpliwie fakt, że naprawdę potrafi przykuć do monitora.
   Miejmy nadzieję, że w trzeciej odsłonie cyklu, planowanej na rok 2007, tych błędów już nie będzie, a wtedy Ore No Ryomi będzie mogła z powodzeniem walczyć z produkcjami komercyjnymi.
 

Może Ci się spodobają

Train Tracking Robbie Swifthand and the Orb of Mysteries Arrrrrr!
KOMENTARZE

Wynik działania (8 + 6):

Regulamin
Gość:
Gość
+0
2008-01-15 21:53:07
u mnie jest tak, ze jak zaczynam nowa gre, obsluguje pierwszego klienta wraz z podpowiedziami, to mi sie tam wyswietla perfect czy average, a potem nic, zadnych wskazowek, jest widac caly czas to samo, zadnych klientow, tylko ten gosc caly czas za lada stoi i nic, a wczesniej na starym kompie gralem i dobrze mi chodzilo [Od takich pytań jest forum VG. Komentarze jak nazwa wskazuje służą do wyrażania opinii o grze. - Kola256]

 

Gość
+0
2006-11-10 18:27:35
Nie działa, cóż za kłopot...Wystarczy wklepać w google "Ore no ryomi 2 - download" potem kliknąć pierwszy link jaki nam się wyświetli i czary-mary hokus-pokus... :P
Gość
+0
2006-11-10 14:13:13
ja tez nie moge
Gość
+0
2006-11-10 13:22:03
nie moge tego sciagnac juz drugi dzien probuje co jest??
Gość
+0
2006-11-09 19:03:43
narescie pierwszy sciągam

1