PAMIĘTAJ MNIE:
1 / 2 lewo
Jan Giemza
4
Pobierz:
Dodany: 2012-12-22
Artykuł: Jan Giemza

wciągająca
zróżnicowana
zabawna
pay-to-win
taka sobie oprawa audiowizualna
INFORMACJE
Gatunek: Zręcznościowe
Licencja: freeware
Data wydania: 2012
Pobrań: 150
Producent: Activision
Wymagania sprzętowe:
iOS
Dodatkowe opcje:
Rekordy online
Język: Angielska wersja językowa Angielski
INNE Z TEMATU

 

Pitfall!

Pitfall! Pitfall! Pitfall!
OCEŃ

 

Odrobina historii: klasyczny Pitfall! ukazał się na konsoli Atari 2600 w 1982 roku. To dawne mroczne czasy, gdy ludzie zjadali się nawzajem, a do włączania urządzeń elektronicznych używano krzesiwa. Również sama gra – choć dziś kultowa – wyglądała mniej więcej tak imponująco jak rysunek twojej młodszej siostry w Paincie. Co nie przeszkadzało milionom graczy zarywać nocy, by wreszcie – za n-tym razem – odzyskać 32 cenne artefakty w regulaminowym czasie 20 minut.

 

Najnowszy Pitfall!, wydany w tym roku na platformy mobilne, ma raczej niewiele wspólnego z pierwowzorem, choć główny bohater – stylizowany na Indianę Jonesa – jest wciąż ten sam, a rozgrywka nadal wymaga refleksu i zręczności. Nowemu Pitfallowi bliżej jednak do Jungle Run.

 

Rozgrywka sprowadza się bowiem do omijania przeszkód wyrastających przed biegnącym na oślep przed siebie bohaterem. Muśnięcie palcem w górę – i Harry przeskakuje nad przepaścią. Muśnięcie palcem w dół – Harry robi efektowny wślizg, żeby nie walnąć czołem w niski sufit. Przekręcenie tabletu w lewo lub w prawo – Harry zbiera porozrzucane na obrzeżach sztabki srebra. Sterowanie jest intuicyjne i wygodne.

 

Oczywiście nie da się biec w nieskończoność: dlatego prędzej czy później ujrzysz napis GAME OVER. Nie oznacza to jednak końca zabawy: zdobytą walutę możesz zamienić na tymczasowe ulepszenia dla postaci, odblokowanie kolejnych checkpointów albo nowe stroje. Oczywiście – co zaliczam na minus – gra dość nachalnie promuje model pay-to-win. Innymi słowy, jeśli zainwestujesz kilka(naście) dolarów w zakup diamentów, postępy będą szybsze niż w przypadku zwykłej, darmowej zabawy. Po pewnym czasie robi się to nieco irytujące.

 

Na szczęście Pitfall! nie nudzi. Sama rozgrywka jest wciągająca i zaskakująco zróżnicowana, by przyciągnąć na kilka godzin, a zdobywanie poziomów, odznak i śledzenie statystyk daje dodatkową motywację do "jeszcze jednej przebieżki". Miłym bonusem jest także tryb Relic Rush, w którym musimy pokonać określony obszar w jak najkrótszym czasie.

 

Ponieważ tytuł jest bezpłatny, na pewno warto mieć go na swoim telefonie lub tablecie i odpalać w wolnych chwilach na parę minut – zresztą właśnie wtedy daje on najwięcej frajdy. Nie ma się jednak co oszukiwać: nie jest to w żadnej mierze arcydzieło, tylko sympatyczna gierka bazująca na słynnej marce.


Może Ci się spodobają

Space Taxi 2 Orbz Homewards
KOMENTARZE

Wynik działania (0 + 4):

Regulamin
Gość:
FreeMan09
+0
2012-12-25 13:00:15
Gra dostępna jest również na Androida w sklepie Google play.
Gość
+0
2012-12-22 18:40:53
grafika nawet ciekawa ale jak wygryzli prawa do marki to pies im morde srał.
FreeMan09
+0
2012-12-22 13:19:14
Klasyczny przykład wyciągania kasy z marki gry. Ciekawostka dla fanów: twórca oryginalnego Pitfalla! tworzy ponoć własną kontynuację (stracił prawa do marki), pt. Jungle Adventure.

1