PAMIĘTAJ MNIE:
1 / 2 lewo
Questor
3
Pobierz:
Dodany: 2007-03-09
Artykuł: Questor

pomysł
zbyt mało poziomów
INFORMACJE
Gatunek: Zręcznościowe
Licencja: freeware
Data wydania: 2006
Pobrań: 695
Producent: SJML
Wymagania sprzętowe:
brak danych
Dodatkowe opcje:
Rekordy online
Język: Angielska wersja językowa Angielski
INNE Z TEMATU

 

Updraft

Updraft Updraft Updraft
OCEŃ

Samolociki z papieru to nieodłączny element nudnych zajęć szkolnych czy efekt nadgodzin w biurach. Ponoć robienie owych obiektów rozwija kreatywność i uspokaja – może i jest w tym trochę prawdy, lecz zapewne to tylko pretekst by spojrzeć na to, jak dzieło własnych rąk gładko przelatuje przez pomieszczenie, po czym spokojnie ląduje. Jeśli nudzisz się, nie chcesz rzucać prawdziwym samolocikiem i masz dostęp do komputera bądź laptopa, Updraft jest wręcz stworzone dla ciebie.

 

Jak już się domyśliłeś, w tej grze będziesz mógł pokierować ww. papierowym myśliwcem. Zadaniem gracza jest przelecenie przez cały budynek. Oczywiście w rzeczywistości jest to praktycznie niemożliwe, w przeciwieństwie do świata gier, gdzie każdy ma trzy życia. Na szczęście jedno się zgadza: nasz „latający” pojazd, tak jak prawdziwy odpowiednik, powoli opada w dół. Bez żadnej pomocy przejście tytułu byłoby niemożliwe, gdyż dotknięcie czegokolwiek kończy grę napisem „You lost”. Na szczęście autor nie był tak okrutny. Niezbędną pomocą jest wentylacja pchająca w górę i ognisko, którego dym jest równie skuteczny jak powietrze. Jednak, zgodnie z zasadą wpajaną małym dzieciom, ogień może być zarówno przyjacielem jak i wrogiem. Wystarczy tylko zbyt bardzo się do niego zbliżyć, a z białego samolociku zrobi się czarny popiół. Wszystko wygląda wspaniale, ale... no właśnie – jest jedno, i to dosyć duże, „ale”. W czym problem? Sęk tkwi w tym, iż zabawy starczy na kilka minut. Jest to spowodowane nie ograniczeniami czasowymi, lecz faktem, iż Updraft składa się tylko z pięciu poziomów. Co jak co, ale w tym przypadku jest to olbrzymie niedopatrzenie.

 

Definitywnym plusem jest grafika. Mimo swej prostoty (a może dzięki niej) nie budzi wstrętu - wręcz przeciwnie, potrafi nawet się spodobać. W tym momencie powinienem napisać o muzycznej stronie produkcji, co mam jednak zrobić, gdy tej nie ma? Nie, może przesadzam, jest dźwięk palących się płomieni. Nim uzna się to za minus, należy zadać pytanie: czy jest ona do czegokolwiek potrzebna? Nie. Przeszkadzałaby tylko w rozgrywce. Updraft należy do grona tzw. „odstresowywaczy” – brak tu skomplikowanych zagadek, sterowania a la symulator lotu czy przepięknej grafiki. Zamiast tego otrzymujemy produkt przyjemny, prosty, aczkolwiek wymagający chwili uwagi. Prawdę mówiąc, gdyby nie ta okropnie mała liczba poziomów, Updraft otrzymałoby ode mnie cztery lub 5 gwiazdek. W zaistniałych okolicznościach mogę wyłącznie podarować trójkę.


Może Ci się spodobają

Icy Tower The Mollusc Boogaloopers
KOMENTARZE

Wynik działania (1 + 4):

Regulamin
Gość:
Gość
+0
2011-04-15 19:28:42
ponawiam prosbe:P
Gość
+0
2011-04-09 17:32:26
kurde ponaprawiajcie troche te linki :( co chciec pobrac to nie dziala:(
Not Found

The requested URL /dl.php was not found on this server.

Additionally, a 404 Not Found error was encountered while trying to use an ErrorDocument to handle the request.
Gość
+0
2011-04-09 17:27:57
kurde ponaprawiajcie troche te linki :( co chciec pobrac to nie dziala:(
Not Found

The requested URL /dl.php was not found on this server.

Additionally, a 404 Not Found error was encountered while trying to use an ErrorDocument to handle the request.
I-loveMarkW
+0
2011-02-28 08:37:31
Nie da się ściągąć! Link jest pusty!!
Gość
+0
2008-02-14 12:51:50
Brakuje w tej grze konsekwencji. Wlatywałem cały w płomienie ogniska i wznosiłem się bez uszkodzeń, a gdy zbliżyłem się do świeczki na odległość 4 pixeli od płomyka paliłem się. Myślałem że to coś w stylu Plasma Pong (czy jakoś tak), a to jest prosta gierka zrobiona w jakimś GameMaker (tak wygląda).
Gość
+0
2007-03-10 09:43:52
Gra kiepska nie tylko dlatego, że jest makabrycznie krótka, ale też nie widać dobrze gdzie kończy się samolocik a zaczyna ściana... Znaczy, ciężko ocenić kiedy samolocik się rozbija. W dodatku ta gra ma paskudne sterowanie. Swoją drogą, skąd wzięły się w recenzji te "trzy życia"? Rozbijałem się nie raz i nie natknąłem się ani razu na żadne ograniczenie. Szkoda, że nie można dać medalu gorszego niż brązowy...
Gość
+0
2007-03-09 18:14:09
Tia . . . "W zaistniałych okolicznościach mogę wyłącznie podarować srebro." To dlaczego jest medal brązowy ?

1