PAMIĘTAJ MNIE:
1 / 2 lewo
Naztom
4
Pobierz:
Dodany: 2008-09-05
Artykuł: Naztom

Tematyka i pomysł
Wysoka jakość historycznych fotografii
Ciekawa fabuła
Wciąga
Polska wersja językowa
Zapis stanu gry tylko po przejściu misj
Nieliczne literówki
Prosta i tym samym krótka
Brak postaci o wyraźnie zarysowanych osobowościach
Brak podanych wymagań sprzętowych
INFORMACJE
Gatunek: Przygodowe
Licencja: freeware
Data wydania: 2008
Pobrań: 1624
Producent: Twinbottles
Wymagania sprzętowe:
Brak danych
Dodatkowe opcje:
Rekordy online
Język: Polska wersja językowa Polski
INNE Z TEMATU

 

Poszukiwacze zaginionej Warszawy

Poszukiwacze zaginionej Warszawy Poszukiwacze zaginionej Warszawy Poszukiwacze zaginionej Warszawy
OCEŃ
Chcesz zwiedzić zakamarki Warszawy, spotkać w kawiarni Tuwima, dowiedzieć się, jak wyglądają stare miejskie kanały? Poznaj produkcję TwinBottles: grę przygodową "Poszukiwacze Zaginionej Warszawy". Program jest fenomenem, ponieważ jako prawdopodobnie jedyny w Polsce został sfinansowany przez władze, a dokładnie ze środków miasta stołecznego Warszawa, dzięki czemu możesz pobrać go za darmo. Osoby mieszkające stolicę zainteresuje fakt, że gra została także wytłoczona w niewielkim nakładzie i będzie rozprowadzana w gimnazjach na terenie gminy Warszawa.

Poszukiwacze Zaginionej Warszawy bazują stricte na oryginalnych fotografiach oraz materiałach historycznych, dzięki którym zwiedzisz Warszawę na przestrzeni 109 lat. Zdjęcia zachwycają jakością i łatwo odnajdziesz się w kolejnych lokacjach. Jednak świetny w założeniach pomysł z podświetlaniem ważnych dla rozgrywki przedmiotów i postaci zawiedzie, jeśli będziesz szybko przerzucał fotografie. A rozgrywka polega na przeglądaniu zdjęć, wybieraniu z nich przedmiotów i przemieszczaniu się do kolejnych obrazów, lub rozmowie z widocznymi na nich postaciami. Dlatego zanim przejdziesz do kolejnego kadru, uważnie zbadaj wyświetlone na ekranie miejsce w poszukiwaniu pulsujących przedmiotów lub osób, aby ich nie pominąć. Raz przeoczone mogą uniemożliwić dalsze odkrywanie historii lub wymusić ponowną wizytę we wszystkich znanych lokacjach, co frustruje.

Międzymordzie, czyli Interface
Interfejs typu wskaż i kliknij (Point&Click) idealnie ułatwia sterowanie oraz obsługę programu. Większość czynności wykonujemy tak, jak w wielu klasykach 2D. Wyraźnym wskaźnikiem z łatwością wskażemy miejsce lub przedmiot, na którym bohater ma wykonać daną akcję. Zebrane przedmioty możemy łączyć ze sobą, tworząc nowe. Na przykład łącząc sukienkę z wąsami stworzymy strój, w którym wejdziemy bocznymi drzwiami do teatru. Przemilczmy dziwne spojrzenie pełniącego wartę przy drzwiach strażnika. Po lewej stronie ekranu znajduje się wyświetlacz, na którym w dowolnej chwili możemy podejrzeć historyczne fakty dotyczące danego miejsca. Wiele z dialogów okraszonych jest humorem, co wraz z umiejscowieniem akcji w przed- i po-wojennej Warszawie dodaje grze miodności.

Uzbrój się w cierpliwość
Na komputerach wyposażonych w 256 MB RAM lub mniej, wczytywanie zdjęć może potrwać. Jednak to brak możliwości zapisu stanu gry w dowolnym momencie jest największą wadą produkcji. Postępy rejestrowane są dopiero po zakończeniu misji. Dodatkowo w trakcie zabawy zauważymy nieliczne literówki, jednak nie rzutują negatywnie na grę, którą uważam za swego rodzaju pioniera gier przygodowych poruszających tematykę polskich miast .

Jest nietypowo
Miło widzieć, że gry komputerowe to nie tylko pochodzące ze znanych stajni gier casual superprodukcje, że są różne nietypowe gatunki pisane na nietypowe potrzeby, zwłaszcza przez polskich autorów. Za to brawa należą się twórcom Konstantemu Kalickiemu i Filipowi Starzyńskiemu. Gra jest łatwa i ze swojej strony mam nadzieję na kolejną, trudniejszą odsłonę, z bardziej skomplikowaną fabułą oraz większą ilością wyrazistych bohaterów zamieszkujących pełen historycznych ciekawostek Wrocław.

Może Ci się spodobają

Golden Calix Botanicula What Makes You Tick?
KOMENTARZE

Wynik działania (7 + 3):

Regulamin
Gość:
Miszkurka2000
+2
2008-09-09 22:51:50
Klimacik miód-malina.
Gość
+3
2008-09-09 18:59:24
Nawet Nawet :D aby takich więcej :)
quick-fire
+3
2008-09-08 19:41:28
Świetny pomysł
Gość
+3
2008-09-08 15:01:15
faktycznie prosta ta gierka ale nie wspomnieliście o najważniejszym ze w tej grze głosu użyczył Kuba Sienkiewicz z Elektrycznych Gitar:)
Gość
+2
2008-09-07 16:25:00
dobra gra tylko prościutka...

1