PAMIĘTAJ MNIE:
1 / 2 lewo
Jan Giemza
4
Pobierz:
Dodany: 2012-09-25
Artykuł: Jan Giemza

wciąga!
cudownie pozytywna
śliczna oprawa
dużo miejsca na dodatkowe funkcje
INFORMACJE
Gatunek: Platformowe
Licencja: komercyjna
Data wydania: 2012
Pobrań: 440
Producent: Ubisoft
Wymagania sprzętowe:
iPhone, iPad
Dodatkowe opcje:
Rekordy online
Język: Angielska wersja językowa Angielski
INNE Z TEMATU

 

Rayman Jungle Run

Rayman Jungle Run Rayman Jungle Run Rayman Jungle Run
OCEŃ

 

Przyznam się wam do czegoś: jedyną grą, którą od prawie roku uruchamiam regularnie właściwie każdego tygodnia jest Rayman Origins, czemu zresztą dałem wyraz w pełnej uwielbienia recenzji. Cały czas podtrzymuję zdanie, że po Super Mario Galaxy to najlepsza platformówka w historii. Jednak gdy ujawniono plany przeniesienia jej na iPada, pomyślałem: przecież to się nie uda.

 

I rzeczywiście – gdyby zdecydowano się na wierny port, rozgrywka stałaby się frustrująca. Na szczęście Ubisoft zdecydowało się na rozwiązanie pośrednie: przygotowali na silniku gry 40 zupełnie nowych poziomów i przerobili mechanikę rozgrywki tak, by bez problemu dało się grać na urządzeniu dotykowym. Rayman po prostu biegnie przed siebie, a my mamy wpływ jedynie na jego inne umiejętności: skok, szybowanie w powietrzu, bieganie po ścianach i uderzenie piąchą.

 

Sprawdza się to znakomicie. Poziomy są równie kolorowe, zabawne i radosne, co w Origins. Dodatkowo zebranie wszystkich żółtych Lumów na kilku planszach nagradzane jest odblokowaniem sekretnych poziomów, wymagających wcale niemałej precyzji i umiejętności. Prócz tego, możemy odblokowywać osiągnięcia i tapety dla naszych iSprzętów.

 

Oczywiście po grze za 10 złotych nie należy oczekiwać nie wiadomo czego. Na razie wszystkie poziomy można ukończyć w dwie godziny, nie mamy do wyboru innych postaci poza Raymanem (gdzie się podział Gruby!), brakuje też poziomów, w których zasiadamy "za sterami" moskitów. Przydałby się też multiplayer… Ale to wszystko drobnostki, które i tak pewnie zostaną wprowadzone w przyszłych aktualizacjach. Najważniejsze, że sama rozgrywka jest piekielna wręcz grywalna i wciągająca.

 

Jeszcze słowo o grafice: nigdy wcześniej nie widziałem tak ładnej produkcji na moim iPadzie. Dzięki wyświetlaczowi o rozdzielczości 2048x1536 Rayman Jungle Run wygląda znacznie lepiej od swojego starszego brata z konsoli. Wielkie brawa dla artystów z Ubi!

 

Ogólnie nie ma się co zastanawiać: produkcja nie bez powodu wzbiła się na drugie miejsce w AppStore, pokonując nawet Angry Birds i Minecrafta. Jest po prostu rewelacyjna!


Może Ci się spodobają

Clouds Kingdom 3 Ambrea 2 Cartman's Authoritah
KOMENTARZE

Wynik działania (5 + 3):

Regulamin
Gość:
Gość
+0
2012-09-25 17:53:05
-komercyjna ..
dobranoc:)

1