PAMIĘTAJ MNIE:
1 / 2 lewo
Questor
3
Pobierz:
Dodany: 2007-08-04
Artykuł: Questor

sterowanie
niszczenie terenu
ekran uszkodzeń
brak dźwięku
INFORMACJE
Gatunek: Strzelanki
Licencja: freeware
Data wydania: 2006
Pobrań: 1752
Producent: ThatGamesGuy
Wymagania sprzętowe:
Dodatkowe opcje:
Rekordy online
Język: Angielska wersja językowa Angielski
INNE Z TEMATU

 

Tanks

Tanks Tanks Tanks
OCEŃ
Czołgi to jedna z najbardziej rozpoznawalnych gier świata, tuż przy Mario Bros. i Pac-Manie. Idea bezmyślnego rozwalania wrogich pojazdów złożonych jedynie z kilku kropek spowodowała stworzenie masy klonów o wręcz identycznej rozgrywce. Dzisiaj mam zaszczyt (czy na pewno?) ukazać wam jednego z nich, tym razem w trzecim wymiarze. Oto przed państwem gra o jakże oryginalnym tytule – Tanks.

 W tym tytule nie ma czegoś takiego jak fabuła. Bez żadnej odprawy czy choćby wstępu zostajemy wrzucani na sam środek pola bitwy, gdzie jako jedyny przedstawiciel swojej armii walczymy z hordami wkurzonych na cały świat czołgistów, których liczba zwiększa się z każdym poziomem o jeden. Skąd się tam wzięliśmy, dlaczego wszyscy atakują właśnie nas i czemu walczymy ciągle o ten sam, złożony z bezkresnej trawy (i kilku beczek niewiadomego pochodzenia) teren? Nie mam pojęcia. Zresztą po co tu logika? Myślenie jest dla frajerów. Mimo to rozgrywka wcale nie należy do najłatwiejszych, o ile można tu nawet wspominać o łatwości. Poziomy powyżej szóstego (czytaj: siedmiu przeciwników) to istna katorga, dlatego przekażę ci kilka zasad, jakimi należy się kierować, by przeżyć w tym ograniczonym niewidzialną barierą terrarium. 1. Nigdy się nie zatrzymuj, by podziwiać widoki. 2. Mapa pokazuje miejsca trefienia wrogich pocisków – korzystaj zawsze z tej przewagi. 3. Wykorzystuj budowę celownika, pomoże ci strzelać niczym moździerz. 4. Nie zadawaj głupich pytań. A, i jeszcze jedno – naprawdę nie chcesz, by pocisk cię trafił. Autor Tanks wpadł na tak genialny pomysł, iż nawet siedząc w dziewięćdziesiąt procent bezpieczniejszym domu możesz poczuć wkurzenie i dezorientację (z naciskiem na to pierwsze) równe prawdziwemu kierowaniu czołgu na polu bitwy. Gdy z oczywistej przyczyny doznasz uszkodzenia pojazdu, ekran zacznie przypominać na krótką chwilę zepsutą kasetę włożoną do magnetowidu. O ile w przypadku pojedynczego ciosu jest to niegroźne, w przypadku całego ciągu pocisków absolutnie nie da się prowadzić. Zastanawia mnie jedno: czy nie łatwiej i lepiej byłoby zastąpić ten efekt ściemnianiem lub zaczerwienieniem obrazu? Najwidoczniej nie.

 Dobrym pomysłem było zastosowanie sterowania znanego między innymi z serii CoD – klawiatura odpowiada za ruch pojazdu, natomiast muszka za wieżyczkę. W tym przypadku sprawuje się wręcz idealnie, inne manewrowanie nie sprawdziłoby się, zważając na tempo rozgrywki. Na uwagę zasługuje także modyfikowalne podłoże – przy większym wybuchu tworzą się małe kratery, które potrafią spowolnić zarówno ciebie jak i oponentów.  Strona graficzna pozostawia trochę do życzenia, wróg i teren wyglądają, patrząc na dzisiejsze standardy, brzydko. Prawdopodobnie określiłbym tak samo muzykę, gdyby nie fakt, że jej nie ma.

 Tanks to niezła strzelanka z czołgami w roli głównej (i jedynej). Poziom trudności z pewnością nie klasyfikuje jej do listy tytułów „na jedno popołudnie”, nie zasługuje jednak na spędzenie nad nią całego dnia.

Może Ci się spodobają

Hellcarrier Crusaders Of Space Fight for Dawn
KOMENTARZE

Wynik działania (2 + 3):

Regulamin
Gość:
Gość
+0
2011-06-26 13:03:46
nawet wciaga
Gość
+0
2007-08-07 02:14:32
no dobra, nikt nie chce skomentowac gry - gra ciekawa, tylko moglaby miec mniejsze wymagania :-)
Gość
+0
2007-08-04 00:35:44
jejku, mam czasem wrazenie, ze to czy tamto bylo juz na victorygames, musze przestac wchodzic na caimana :)

1