PAMIĘTAJ MNIE:
1 / 2 lewo
FreeMan09
4
Pobierz:
Dodany: 2012-02-29
Artykuł: FreeMan09

Interesująca mechanika zabawy
Ciekawa konstrukcja poziomów
Prosta grafika
INFORMACJE
Gatunek: Zręcznościowe
Licencja: freeware
Data wydania: 2012
Pobrań: 118
Producent: Team Pig Trigger
Wymagania sprzętowe:
Dodatkowe opcje:
Rekordy online
Język: Angielska wersja językowa Angielski
TAGI
INNE Z TEMATU

 

The Fourth Wall

The Fourth Wall The Fourth Wall The Fourth Wall
OCEŃ

The Fourth Wall to kolejny tytuł na naszej stronie, skierowany dla wielbicieli gier zręcznościowych z domieszką prostych łamigłówek przestrzennych. Autorzy oddali do naszej dyspozycji szereg poziomów, w których musimy dotrzeć do czarodziejskich drzwi.

 

Zabawę rozpoczynamy jako początkujący czarodziej, w momencie gdy opuszczamy rodzinną wioskę. Fabuła  jest dosyć znikoma, i tak naprawdę nie do końca wiemy czym kierował się nasz mały mag - wyruszając w niebezpieczną podróż. Przygoda opiera się przede wszystkim na zwiedzaniu kolejnych lokacji, i odkrywaniu pewnych zależności pomiędzy danymi elementami planszy.

 

Wraz z postępami w zabawie nasz bohater dorasta i odkrywa w sobie coraz to nowe umiejętności, pozwalające mu jeszcze bardziej mieszać w czasoprzestrzeni. Warto tutaj wspomnieć m.in. o zdolności pozwalającej zatrzymać dany obszar, i przeniknąć na przeciwległe strony planszy – dzięki czemu może ominąć dane przeszkody, lub dostać się na wcześniej niedostępne platformy. Jest to naprawdę ciekawa mechanika - znacznie urozmaicająca rozgrywkę.

 

 

Pod względem wizualnym tytuł prezentuje się dosyć ubogo, jednak przyznam szczerze, że w tego typu produkcjach aspekt graficzny - stawiam raczej na dalszym miejscu. To co najważniejsze czyli poziom zagadek logiczno-zręcznościowych, jest w The Fourth Wall na odpowiednim poziomie, przez co gra nie jest - ani zbytnio frustrująca, ani zbyt łatwa.

 

Wraz z postępem w zabawie łamigłówki stają się coraz bardziej wymagające, a przez to są ciekawsze. W późniejszych etapach, aby dotrzeć do drzwi oznaczających koniec poziomu – będziemy musieli wykorzystać pewne elementy otoczenia znajdujące się na planszy. Będą to dla przykładu: świnie – dodające skoczności naszemu czarodziejowi, specjalne platformy – pozwalające przemieścić się nad lawą, czy klucze – otwierające zablokowane rejony na planszy. Wszystkie te elementy będziemy musieli zdobyć odpowiednio manewrując umiejętnościami bohatera.

 

The Fourth Wall to ciekawa produkcja, która w wielu względach może pozytywnie zaskoczyć. Ciekawie zaprojektowane poziomy, a także całkiem udanym gameplay sprawiają, że jest to niewątpliwie tytuł godny polecenia. Jak dla mnie gra zasługuje na ocenę 4/5.


Może Ci się spodobają

Highway Pursuit Chewy Jetpak - Solar Crisis
KOMENTARZE

Wynik działania (0 + 6):

Regulamin
Gość:
Gość
+0
2012-02-29 20:02:22
controller not suported i gra się wyłącza, o co chodzi.

Próbowałem i na padzie i na klawce

1