PAMIĘTAJ MNIE:
1 / 2 lewo
Scorpion
3
Pobierz:
Dodany: 2007-09-23
Artykuł: Scorpion

Ciekawy pomysł
Brak rankingu światowego
INFORMACJE
Gatunek: Logiczne
Licencja: shareware
Data wydania: 2004
Pobrań: 344
Wymagania sprzętowe:
Pentium II 700Mhz , 64MB RAM
Dodatkowe opcje:
Rekordy online
Język: Angielska wersja językowa Angielski
INNE Z TEMATU

 

Traffic Jam Extreme

Traffic Jam Extreme Traffic Jam Extreme Traffic Jam Extreme
OCEŃ
Jeśli myślicie, że przestawianie aut jest nudne to jesteście w błędzie. Dzięki Traffic Jam Extreme będziecie mogli ruszyć głową i rozwiązać zagadki stworzone przez programistów firmy Alawar.

 Zasady są bardzo proste: musimy przestawić tak wszystkie samochody, by nasz pojazd mógł dojechać do czerwonej strzałki. Cały czas maleje liczba punktów, a im szybciej uda nam się wykonać nasz cel, tym więcej ich zdobędziemy. Na początku plansze są proste lecz po pokonaniu kolejnych, znacznie zwiększa się poziom trudności. W sumie do dyspozycji mamy 7 etapów, które składają się z mniejszych poziomów.

 Pojazdy na planszy przestawiamy za pomocą myszki, naciskając wybrany przez nas samochód, a następnie zaznaczeniu gdzie ma się poruszyć. Auta możemy przestawiać jedynie do przodu lub do tyłu w miejsca, gdzie nie ma żadnych przeszkód takich jak: dziury w drodze, rozlany olej czy prace remontowe.

 W grze do dyspozycji mamy kilka ułatwień. Czasem gdy nie wiemy jak przestawić pojazdy, możemy nacisnąć przycisk „solve!” który sprawi, że komputer pokaże nam automatycznie jak przejść dany poziom. Wiąże się to ze stratą życia, jednak nie musimy się już męczyć dalej nad tą planszą tylko od razu przeskakujemy do następnej. Z boku znajdziemy także przycisk odpowiadający za powrócenie do początkowego układu pojazdów.

 Liczba żyć widnieje w prawym górnym rogu. Tracimy je gdy nie zdołamy ukończyć danego poziomu przed zakończeniem odliczania punktów. Jeśli zdobędziemy ich wystarczającą ilość, zostajemy wpisani automatycznie do tabeli rekordów. Szkoda że autorzy nie pokusili się o stworzenie rankingu światowego, w którym gracze z całego świata mogliby porównywać swoje wyniki.

 Grafika jest dwuwymiarowa i przypomina starsze gry. Muzyka to natomiast jeden utwór, który po pewnym czasie zaczyna denerwować. Przestawiane samochody wydobywają z siebie odgłos klaksona.

 Traffic Jam Extreme potwierdza fakt, że w grach logicznych grafika odgrywa drugorzędną rolę. Najważniejszą rzeczą w tego typu produkcjach jest poziom zagadek, który w tym przypadku został odpowiednio dobrany. Jedynie pierwsze etapy nie będą stanowiły żadnego wysiłku dla naszego intelektu. Uważam, że Traffic Jam Extreme to dobra pozycja dla ludzi lubiących gry logiczne.

Może Ci się spodobają

Bloobs 95 Karaibska Łamigłówka Stoneloops of Jurassica
KOMENTARZE

Wynik działania (1 + 9):

Regulamin
Gość:
Gość
+0
2007-09-23 22:17:45
wiem że nie na temat ale poprawcie. W Kategoriach gier po lewej stronie nie działają strony poza pierwszą , tylko pokazuje się pierwsza cały czas nawet jak sie da drugą czy trzecią

[Naprawione, dziękuje za uwagę, jednak na przyszłość proszę takie problemy zgłaszać od razu do mnie, ta wiadomość zostanie usunięta o 16:00 ~~ Nazgut]

1