PAMIĘTAJ MNIE:
1 / 2 lewo
Jan Giemza
4
Pobierz:
Dodany: 2013-11-22
Artykuł: Jan Giemza

ma klimat
dobrze się gra
przyjemna fabuła
to tylko odgrzewanie starych motywów
INFORMACJE
Gatunek: Platformowe
Licencja: freeware
Data wydania: 2013
Pobrań: 104
Producent:
Wymagania sprzętowe:
Dodatkowe opcje:
Rekordy online
Język: Angielska wersja językowa Angielski
INNE Z TEMATU

 

Fugitive

Fugitive Fugitive Fugitive
OCEŃ

Jaki koń jest, każdy widzi. Z Fugitive podobnie – od pierwszej chwili wiedziałem, że będzie to fajna, oldschoolowa platformówka. I nie zawiodłem się.

 

Za Fugitive odpowiada John Thyer, którego możecie kojarzyć z recenzowanego na początku tygodnia Quarantine. To równie minimalistyczna, choć zdecydowanie obszerniejsza gra. A przy tym momentami ociera się o poziom trudności znany z hitów lat 80.

 

 

Twórcy udało się uniknąć platformówkowej sztampy dzięki prostej sztuczce. Postać kierowana przez gracza ma ograniczony zapas tlenu – trzeba więc w miarę sprawnie przemieszczać się od checkpointu do checkpointu, a to z kolei wymaga skupienia i zdecydowania. Bo – jak wspomniałem przed chwilą – śmierć czyha na każdym kroku.

 

Na uznanie zasługuje fabuła – rzadko się zdarza, żeby platformówka miała do opowiedzenia ciekawą historię, miło więc poznać kolejny wyjątek (choć Braida i tak nic nie przebije). Także klimat mrocznego science fiction przypadł mi do gustu – co jest dość zaskakujące, zważywszy na fakt, że nie należę do miłośników nieśmiertelnego motywu "samotny astronauta na nieprzyjaznej planecie".

 

Mówiąc krótko, Fugitive to dobra (i darmowa!) gra, a takie zawsze miło jest przygarnąć na dysk twardy. Jeśli czujesz, że w ten weekend chciałbyś przenieść się do przeszłości, a jednocześnie w daleką przyszłość, pobieraj bez dwóch zdań.


Może Ci się spodobają

Ilogic Roads Glum Buster Queen Lake
KOMENTARZE

Wynik działania (4 + 1):

Regulamin
Gość:
skorotrzeba..
+0
2013-11-26 15:49:47
całkiem fajna gierka, tylko znowu ktos skopał optymalizacje z taką grafiką i efektami nie powina zajmować wiecej niz 5mb na dysku . Podobne starsze gry spokojnie sie w takiej ilości mieściły

1