PAMIĘTAJ MNIE:
1 / 2 lewo
Kola256
5
Pobierz:
Dodany: 2007-06-29
Artykuł: Kola256

klimat
grafika, muzyka i dźwięki
grywalność
dopracowana w każdym aspekcie
INFORMACJE
Gatunek: Logiczne
Licencja: freeware
Data wydania: 2007
Pobrań: 4161
Dystrybutor: Premiumgry.com
Wymagania sprzętowe:
Procesor 700 MHz, pamięć 128 MB, DirectX 7.0
Dodatkowe opcje:
Rekordy online
Język: Polska wersja językowa Polski
INNE Z TEMATU

 

Skarby Montezumy

Skarby Montezumy Skarby Montezumy Skarby Montezumy
OCEŃ

Emily Jones, świeżo upieczona magister archeologii, nie wiedziała czego się spodziewać podczas stażu w Muzeum Archeologicznym w Cancun. Katalogowanie zbiorów muzealnych było świetną okazją do bezpośredniego kontaktu z największymi skarbami azteckiej kultury. W bibliotece muzealnej natrafiła na tajemniczy kamień z wyrytymi symbolami. Informacje o podobnych symbolach widniały w zapiskach hiszpańskiego zakonnika, mieszkającego wśród indiańskich plemion. Sugerował, że tajemnicze znaki przedstawiają mapę do zaginionego miasta Azteków. Legenda głosi, że owe miasto skrywało Kalendarz Montezumy, tajemniczy relikt zapewniający jego znalazcy długowieczność. Emily postanowiła rozwikłać zagadkę i odnaleźć relikt. Czy jej się to uda? Wszystko zależy od Ciebie.

 Jones znalazła również niepozorny blok z poprzyczepianymi doń kolorowymi kryształami. Dokonała sensacyjnego odkrycia. Podczas przesuwania kamieni wzdłuż owej planszy, po przypadkowym zetknięciu się ze sobą trzech brył w takim samym kolorze, kryształki znikały, powodując spadek leżących powyżej kamieni na wolne pole. Na dodatek w górnych partiach planszy, gdzie pojawiały się wolne miejsca, w tajemniczy sposób "wyrastały" nowe kryształki. Głównym zadaniem gracza jest odpowiednie przetasowywanie pojedynczych klocków, aby 3 takie same bryły znalazły się obok siebie, co powoduje ich zniknięcie z planszy (zasady zbliżone do tych, znanych z gry Fairies, jednak tu nie mamy możliwości przesuwania całego rządku brył). Nie stanowi to o wygranej bądź przegranej na danym poziomie. Część figur zawiera mieniące się diamenty (przykuwające wzrok). Aby przejść do kolejnego poziomu rozgrywki, należy zebrać określoną ilość owych drogocennych kamieni, poprzez "zrzucenie" z planszy klocków, które je skrywają. Należy się spieszyć, gdyż czas na wykonanie tego zadania jest ograniczony.

 Po pomyślnym ukończeniu każdego z zadań mamy możliwość "zakupu" wybranego przez nas ułatwienia, które teoretycznie pomoże nam w lżejszym pokonaniu przeciwności skrywanych przez następny level. Celowo użyłem słowa "teoretycznie", gdyż poziom trudności wzrasta, dlatego zawsze wychodzimy z tymi pomocami na zero. W co możemy zainwestować? M.in. w dodatkowy czas, kule ognia usuwające część kamieni, totemy mocy, czy item zwiększający aktywność "combo bonusa". Kolejne pytanie. W jaki sposób aktywowany jest ten bonus? Znikające z planszy kryształy pozostawiają po sobie piasek, który zbiera się do zbiorniczka w dolnej części bloku (uwaga, po pewnym czasie się opróżnia). Zapełnienie całej taśmy piaskiem powoduje drastyczne zwiększenie ilości zdobywanych przez nas punktów. Gdy nie potrafimy sobie poradzić z układaniem ciągu przynajmniej trzech kamieni o tym samym kolorze, możemy skorzystać z opcji przetasowania zawartości planszy, lub zainwestować kilkadziesiąt punktów w pomoc w znalezieniu kamienia który należy przesunąć.

 Autorzy gry przygotowali aż 41 poziomów, podzielonych na 5 głównych etapów zabawy. W czasie rozgrywki Gracz ma okazję zwiedzić miejsca związane z kulturą Azteków. Dodatkowo Skarby Montezumy zawiera 4 dodatkowe, bonusowe mini-gry. Uważasz że 41 poziomów to mało? Zapewnić Cię mogę że się mylisz. Przejście 22 pierwszych poziomów zajęło mi aż 10 godzin. Stopień trudności oraz czas na wykonanie kolejnych zadań zwiększają się, dlatego można uznać, że przejście całej gry zajmuje ok. 24 godzin. Gra jest na tyle przyjemna, że z pewnością jest ochota na kilkakrotne rozpoczynanie jej od początku.

Entertainment. Nie dziwię się Graczom, że decydują się na jej zakup. Oprawa graficzna i dźwiękowa stoją na bardzo wysokim poziomie, przewyższającym nie jedną ?pudełkową? grę. Do tego wysoka grywalność, fabuła, klimat, oraz to "coś", co przykuwa do monitora na dłużej. Nawet jeśli nie lubisz tego typu dzieł logiczno-zręcznościowych, to w Skarby Montezumy musisz koniecznie zagrać. Gwarantuję Ci że będziesz się świetnie bawić. Bezsprzecznie jest to jedna z najlepszych gier shareware pierwszej połowy tego roku. Odkryj zagadkę zaginionego miasta i skarbów Azteków. Satysfakcja gwarantowana. Polecam.


Może Ci się spodobają

Clockwiser Zep's Dreamland Cut the Rope (Windows 8)
KOMENTARZE

Wynik działania (2 + 8):

Regulamin
Gość:
Gość
+0
2009-07-26 13:26:20
to demo??

[tak ~ N]

Gość
+0
2008-08-15 19:23:59
bardzo mi się podaoba
ultraphaze
+0
2008-06-29 05:34:34
owszem ta niepozorna gra wciaga jak diabli ale z tym wlasnym klimatem to nieszedlbym zadaleko jednak :]
ps.troche kolorystyka dla dziewczynek :p
Gość
+0
2008-02-28 17:39:24
Bardzo dobra gra
Gość
+1
2007-07-24 22:00:59
Instalując grę spodziewałem się gry typu "Kulki", jednak potem gra mnie wciągnęła. Szkoda tylko, że skończył mi się czas testów. Daje złoto.
Gość
+0
2007-07-15 22:31:42
Gra całkiem nizła, naprawdę mi sie spodobała !!!
Gość
+0
2007-06-29 09:26:09
Moim skromnym zdaniem, nagrodę gra miesiąca ma w kieszeni. Dawno żadna sharewareówka nie przyciągnęła mnie do monitora tak mocno. Audio-Video jest naprawdę dobry, tworzy swój własny klimat. Pomysły z dodawaniem punktów umiejętności dodają do gry elementy rpg. Szkoda, że tylko godzinka zabawy, ale naprawdę polecam.

1