PAMIĘTAJ MNIE:
1 / 2 lewo
Jan Giemza
4
Pobierz:
Dodany: 2014-02-01
Artykuł: Jan Giemza

nadal świetny klimat
poprawiona grafika i interfejs
dobra dla "graczy niedzielnych"
coraz mniej gry, coraz więcej filmu
INFORMACJE
Gatunek: Przygodowe
Licencja: komercyjna
Data wydania: 2013
Pobrań: 121
Producent:
Wymagania sprzętowe:
Dodatkowe opcje:
Rekordy online
Język: Angielska wersja językowa Angielski
INNE Z TEMATU

 

The Walking Dead 2: All That Remains

The Walking Dead 2: All That Remains The Walking Dead 2: All That Remains The Walking Dead 2: All That Remains
OCEŃ

Na razie Telltale umiejętnie gra emocjami odbiorców, ale czy w końcu nie przekroczy granicy?

 

Przez cały pierwszy odcinek drugiego sezonu The Walking Dead miałem bowiem wrażenie, że jeszcze tylko krok i zamiast się bać, zacznę się śmiać. Wszystko to, co w ciągu dwóch godzin gry spotyka małą Clementine, jest na dobrą sprawę tak absurdalne, że mogło przejść tylko w grze komputerowej. Oczywiście nie chcę się wdawać w szczegóły, żeby nie popsuć wam zabawy.

 

Technologicznie drugi sezon The Walking Dead jest nieco "ładniejszy" od pierwowzoru (jeśli można tak mówić w przypadku szaroburej gry o zombie), poprawiono też interfejs, a sekwencje QTE są teraz nieco bardziej rozbudowane. Niestety, odbyło się to kosztem zagadek: tym razem już naprawdę nie ma gdzie utknąć, wszystkie rozwiązania są oczywiste, a całość w zasadzie przechodzi się sama.

 

To na razie mój największy zarzut do produkcji Telltale: skręt w stronę interaktywnego filmu jest aż zanadto widoczny, brakuje tu jakiejś swobody, przez co też decyzje nie robią większego wrażenia. Dlaczego w pierwszej scenie możemy zdecydować, co Clem powie i gdzie pójdzie, ale już na pozostawiony na umywalce pistolet możemy tylko bezradnie patrzeć? Wydaje mi się, że budowanie zagrożenia byłoby skuteczniejsze, gdybyśmy mieli świadomość, że pod wpływem naszych skutecznych decyzji da się go uniknąć.

 

Pomimo tych zarzutów, bardzo wysoko oceniam powrót do The Walking Dead. To przede wszystkim świetna produkcja "pokazowa" – taka, którą odpalasz rzadko grającym znajomym, żeby zapewnić im rozrywkę. Niski poziom trudności, duże emocje, wciągająca historia – miejmy nadzieję, że Telltale nie wytraci tempa. I że nie przekroczy granicy śmieszności.


Może Ci się spodobają

1812: Serce Zimy The Wolf Among Us: sezon 1 Scarlet
KOMENTARZE

Wynik działania (6 + 10):

Regulamin
Gość:
Jan Giemza
+0
2014-02-06 09:48:05
Recenzujemy różne gry niezależne ? być może wrażenie jest inne, ale fakt faktem, że co najmniej 3/5 recenzowanych gier to freeware. Czasami więcej jest produkcji "komercyjnych" (ale zwykle wciąż od niezależnych twórców!), czasami mniej ? to normalne. :)
Domdziu
+0
2014-02-05 07:29:25
Coraz więcej jest recenzowanych gier komercyjnych a coraz mniej znajdzie się tu gier niezależnych. To trochę przykre i wydaję mi się, że VG na tym traci. Raczej nikt nie wchodzi tutaj poczytać sobie krótkie recenzje The Walking Dead 2.
Proszę, weźcie wróćcie do korzeni i piszcie tylko o małych grach niezależnych. :]

Pozdrawiam.

P.S. Jak LoL'a tu znalazłem to już mnie dobiło :o

1