PAMIĘTAJ MNIE:
1 / 2 lewo
Kola256
4
Pobierz:
Dodany: 2010-05-26
Artykuł: Kola256

Wciąga
Rozgrywka wymaga i logicznego myślenia i zręczności
Żywotność
Grafika
0 innowacyjności
INFORMACJE
Gatunek: Ekonomiczne
Licencja: freeware
Data wydania: 2009
Pobrań: 667
Producent: Casual Forge
Dystrybutor: Premiumgry.com
Wymagania sprzętowe:
Procesor 1 Ghz, pamięć 512 MB, karta graficzna 32 MB, DirectX 8 lub nowszy
Dodatkowe opcje:
Rekordy online
Język: Polska wersja językowa Polski
TAGI
INNE Z TEMATU

 

Hotelowe Imperium

Hotelowe Imperium Hotelowe Imperium Hotelowe Imperium
OCEŃ
FILM

Na rynku gier casualowych jest tak, że gdy jeden dobry pomysł się sprzedaje, już po kilku miesiącach mamy wysyp podobnych, a właściwie wręcz identycznych gier, powstałych z nadzieją na sukces. Przykładem takiego tytułu jest omawiane dziś Hotelowe Imperium, gra będąca w pełnym tego słowa znaczeniu klonem Build-a-lot.

 Tym razem działamy na rynku hotelowym. Wznosimy obiekty począwszy od niewielkich kempingów, wraz z postępem w grze uzyskując dostęp do coraz okazalszych budynków i terenów. Przebieg rozgrywki wygląda absolutnie tak samo jak Build-a-lot. Kupujemy parcele, wznosimy obiekty i je rozbudowujemy, dbamy o ich stan techniczny, zarobione pieniądze inwestujemy i jeśli wypełnimy zadanie zgodnie z wytycznymi dla danego poziomu, rozwijamy naszą karierę i przechodzimy dalej. Fabuła, owszem, jest dostępna. Przypomina nieco scenariusz południowoamerykańskiej telenoweli i co interesujące i nietypowe, jest spójna. Do pokonania mamy 35 poziomów zapewniających minimum 8-10 godzin zabawy.

 Przy pierwszym kontakcie z Hotelowym Imperium byłem wściekły, że tytuł ten w tak rażący sposób nie dysponuje niczym, czego bym już nie widział w innych produkcjach. Jednak wraz z postępem w grze rozrywka staje się na tyle ciekawa, że złość nieco mi zelżała i muszę przyznać, że istotnie omawiana gra ma charakter i może się podobać. W stosunku do Build-a-Lot ma kilka wad, jak chociażby gorszą oprawę graficzną i mniej dopracowane wykonanie (plus błędy w polonizacji), ale za to rozgrywka jest o wiele dynamiczniejsza, bardziej stawiająca nie na myślenie, lecz na szybkość działania. Jeśli ukończyłeś Build-a-lot i powiedziałeś sobie „chcę więcej takich gier” - z pewnością polubisz Hotelowe Imperium. Natomiast jeśli szukasz czegoś nowego - zapomnij, dzisiejszy tytuł jest grą bardzo dobrą, ale nie mającą absolutnie niczego innowacyjnego.


Może Ci się spodobają

Deep Sea Tycoon 2 TV Station Manager Virtual U
KOMENTARZE

Wynik działania (0 + 8):

Regulamin
Gość: