PAMIĘTAJ MNIE:
1 / 2 lewo
Kola256
4
Pobierz:
Dodany: 2011-05-11
Artykuł: Kola256

Grafiki
Dopracowanie
Ciekawa fabuła
Różnorodne mini-gry
Krótka (ok. 3 godzin)
INFORMACJE
Gatunek: Przygodowe
Licencja: shareware
Data wydania: 2011
Pobrań: 336
Producent: BlitPop Games
Dystrybutor: Dreamgames.pl
Wymagania sprzętowe:
Windows XP/Vista/7 / Procesor 1 GHz / RAM 256 MB / DirectX 8.1
Dodatkowe opcje:
Rekordy online
Język: Polska wersja językowa Polski
TAGI
INNE Z TEMATU

 

Misja Grace: Złapać Złodzieja Dzieł Sztuki

Misja Grace: Złapać Złodzieja Dzieł Sztuki Misja Grace: Złapać Złodzieja Dzieł Sztuki Misja Grace: Złapać Złodzieja Dzieł Sztuki
OCEŃ

Tzw. gry casual mają to do siebie, że do cna wykorzystują pewne schematy - na ich bazie tworzone są setki gier bardzo do siebie podobnych, które z jakiegoś powodu świetnie się sprzedają, więc na dobrą sprawę z tej schematyczności nie ma sensu rezygnować. Recenzowany dziś tytuł jest jedną z takich gier, dokładnie z gatunku „ukrytych obiektów”. Jest to gra przygodowa, ale to nie przygoda, ale logiczne łamigłówki, tak naprawdę stanowią istotę całej zabawy. Wcielamy się w rolę Grace, która przybywa ze Stanów Zjednoczonych do Francji, aby odwiedzić swoją przyjaciółkę. W trakcie zwiedzania Luwru, dziewczyny stają się świadkami kradzieży dzieł sztuki. Na swoje nieszczęście, przyjaciółka Grace uwiecznia złodziei na zdjęciu, za co zostaje uprowadzona. Grace musi za wszelką cenę podjąć współpracę z policją, aby uratować przyjaciółkę, a przy okazji pomóc w odzyskaniu skradzionych obrazów.

 Jak wspomniałem, wątek przygodowy stanowi tło dla zagadek logicznych. Zabawa, tak jak we wszystkich grach z tego gatunku, polega na odszukiwaniu przedmiotów z listy, które to przedmioty musimy następnie umiejscowić w odpowiednich logicznie miejscach na planszy. Przykład? Powiedzmy, że potrzebujemy mokrej szmatki, którą będziemy mogli wytrzeć szyby w samochodzie. W tym celu musimy najpierw znaleźć szmatkę, następnie puste wiadro, wiadro napełniamy wodą, a później do wiadra wody wkładamy szmatkę i tym sposobem możemy wytrzeć szyby. Zagadki są naprawdę bardzo intuicyjne, dlatego nawet początkujący gracze nie będą mieć z nimi większych problemów. Dodatkowo co kilka etapów mamy do pokonania mini - gry, w których musimy rozwiązać określone łamigłówki. Te wstawki również wypadły bardzo ciekawie, są różnorodne i dające się intuicyjnie rozwiązać. Ogólnie cała gra jest na tyle spójna, że z wielką ochotą śledzimy kolejne etapy poszukiwań bandyckiej grupy. W trakcie akcji, poza Paryżem odwiedzimy również takie miejsca, jak Madryt, Wenecja, czy Frankfurt. Każde z tych miejsc cechuje specyficzny klimat i rzecz jasna każde ma do zaoferowania coś innego, różnorodne przygody.

 Audiowizualnie Misja Grace wypada bardzo dobrze, szczególnie pozytywne wrażenie wywierają grafiki w planszach opowiadających historię odpowiednich etapów misji. Polska lokalizacja gry wypadła bardzo dobrze i jest pozbawiona błędów. Jedyną rzeczą, do której można się przyczepić, jest długość gry, mianowicie Misję Grace możemy ukończyć w ciągu zaledwie 3 godzin. Pomimo tego warto kupić pełną wersję, bo gra jest w pełni dopracowana, daje przyjemność z zabawy i niewątpliwie warta jest swojej ceny.


Może Ci się spodobają

Deponia A Cure for the Common Cold Spectre
KOMENTARZE

Wynik działania (4 + 3):

Regulamin
Gość: