PAMIĘTAJ MNIE:
1 / 2 lewo
Jan Giemza
5
Pobierz:
Dodany: 2012-12-31
Artykuł: Jan Giemza

przygodówka dla każdego
niesamowita fabuła
wybory wpływające na przebieg akcji
przeciętna technologicznie
INFORMACJE
Gatunek: Przygodowe
Licencja: komercyjna
Data wydania: 2012
Pobrań: 1131
Producent: Telltale Games
Wymagania sprzętowe:
Dodatkowe opcje:
Rekordy online
Język: Angielska wersja językowa Angielski
INNE Z TEMATU

 

The Walking Dead

The Walking Dead The Walking Dead The Walking Dead
OCEŃ

 

Kiedy The Walking Dead dostało tytuł Gry Roku podczas tegorocznych Video Game Awards, reakcja niewtajemniczonych była łatwa do przewidzenia: "że k*** co?!".

 

Rzeczywiście, rzadko się zdarza, żeby stosunkowo niskobudżetowa produkcja niezależnego studia zdobyła najwyższą nagrodę w tego typu plebiscycie. Zwykle zwyciężają tytuły pokroju Call of Duty, The Elder Scrolls albo Assassin's Creed. Ale The Walking Dead? Przygodówka? Błagam…

 

Tymczasem jest to naprawdę rewelacyjna gra, choć nie tak nowatorska, jak wielu próbuje nam wmówić. To w zasadzie zrobiona nieco prostszymi środkami, podzielona na pięć odcinków wariacja na temat Heavy Rain, gry, która pojawiła się wyłącznie na PlayStation 3. W obu przypadkach przez większość czasu uczestniczymy w czymś na zasadzie interaktywnego filmu, gdzie raz na jakiś czas możemy podjąć decyzję, która skieruje akcję na inne tory. I tu, i tam kluczową rolę pełnią sekwencje QTE, a w przypadku dialogów mamy ograniczony czas na wybór właściwej kwestii.

 

Jeśli więc grałeś w Heavy Rain, dokładnie wiesz, czego spodziewać się po The Walking Dead.

 

Każdy odcinek to napakowana wydarzeniami 2,5-godzinna przygoda po świecie, w którym królują żywe trupy, zainfekowane tajemniczym wirusem. Choć zombie to temat traktowany zwykle z przymrużeniem oka, wszystko tutaj jest jak najbardziej serio. Gwarantuję, że wielokrotnie będziesz wahał się, jaką decyzję podjąć albo którego z członków drużyny poświęcić. Relacja między głównym bohaterem a dziewczynką Clementine przejdzie do historii gier wideo. Specjalnie nie zdradzam szczegółów, bo fabuła jest tu absolutnie kluczową sprawą.

 

Parę rzeczy w The Walking Dead niestety szwankuje. Po pierwsze, technologicznie to jednak druga liga: niektóre modele są fatalne, a przy szybkiej zmianie ujęć zdarzają się jednosekundowe zwiechy. Po drugie, momentami irytowała mnie nadmierna kłótliwość bohaterów. Rozumiem, że walka o przetrwanie to niezbyt komfortowa sytuacja, ale żeby sprzeczać się o każdą pierdołę? Bez przesady.

 

Mimo wszystko, nawet te niedociągnięcia nie powstrzymują mnie przed wystawieniem najwyższej oceny. The Walking Dead to wspaniała, porywająca gra, którą każdy z was powinien poznać. Dodajcie ją sobie do postanowień noworocznych. ;)


Może Ci się spodobają

The Tiny Bang Story Journey (Podróż) Haunt: The Real Slender Game
KOMENTARZE

Wynik działania (5 + 3):

Regulamin
Gość:
Gość
+0
2013-03-02 13:27:30
bardzo dobra kto sądzi inaczej ten niemiec
Gość
+0
2013-02-04 15:07:48

nudna do d**y

Gość
+0
2013-02-04 15:07:16
fajne
Gość
+0
2013-01-02 16:29:20
jak chcecie się popłakać (jak ja :P) polecam w 5 odc nie odcinać ręki lee. zakończenie niszczy wszystko. wyje za każdym razem jak je widze T.T

1